Zobrazit kategorie zájezdů»

Výšlap okolo Mariazell


Výšlap okolo Mariazell
15.6. 2024
Doprava: autobus
Destinace: Rakousko
Cena: 1 500 Kč

!Poslední 2 volná místa!

 

Nenáročnou procházkou vystoupíme křížovou cestou na vyhlídkový vrchol Bürgeralpe s pohledem na Alpy. Poté si prohlédneme slavnou poutní baziliku a krásné centrum města Mariazell.

 

Mariazell - poutní místo v Rakousku
Mariazell leží v Horním Štýrsku v nadmořské výšce 868 metrů. Samotné město je skutečně maličké. Tvoří ho jen pár ulic a hlavní náměstí, jemuž dominuje poutní bazilika s velice zajímavým a zvláštním průčelím – mezi barokními věžemi s kupolemi stojí ještě gotická věž. Prohlédneme si historickou část města s dominantou slavné baziliky Mariazell s doprovodem.
Městečko má krásné náměstí a řadu uliček s historickými budovami, včetně kaple zázračného pramene. Ve městě je tradice výroby perníků a likérů.

Program

Brzy ráno odjezd z nástupních míst na Moravě. Dopolední příjezd do Mariazell. Projdeme křížovou cestou a vystoupíme na vrchol Bürgeralpe (1270 m). Zájemci se mohou svézt nahoru nebo dolů lanovkou. Na vrcholu si užijeme nejen krásné výhledy na Alpy, ale také příjemné posezení v hospodě a krátkou procházku okolo vodní nádrže s výhledy na Alpy. Cestou dolů zamíříme na prohlídku pekárny medových perníků Pirker, která vyrábí čistě přírodní produkty. Dále můžeme navštívit likérku (5 EUR) s možností nákupů likérů za zvýhodněnou cenu, dále pivovar nebo třeba muzeum perníků. Samozřejmě si prohlédneme krásnou baziliku a malebné uličky města Mariazell. Zavítáme také do kaple zázračného pramene, která se ve městě nachází.
V odpoledních hodinách vyrazíme na zpáteční cestu s nočním příjezdem do nástupních míst.

Nocleh a strava

Jednodenní zájezd bez noclehu. Na horské chatě po krátké horské procházce si dáme dobrou gulášovou polévku a v centru města Mariazell mají celou řadu zajímavých restaurací a stánků s dobrotami.

Doprava

Doprava je zajištěna pohodlným autobusem nebo minibusem. Tento zájezd nabízíme také s odjezdem z Uherského Hradiště. Nástupní místa zvolte v rezervaci zájezdu výběrem z menu.

Důležité informace

Cena

Cena zájezdu: 1500 Kč

 

Cena zahrnuje:

  • dopravu autobusem, poplatky, parkovné,
  • DPH, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

  • vstup do likérky (5 EUR)
  • případná lanovka
  • pojištění léčebných výloh do zahraničí Union turista B (+40 Kč, senior nad 70 let včetně 80 Kč)