Zobrazit kategorie zájezdů»

TOSKÁNSKO NA KOLE V POHODĚ


TOSKÁNSKO NA KOLE V POHODĚ
24.6. - 03.7. 2022
Doprava: autobusem
Destinace: Itálie
Cena: 16 480 Kč

Program

1.-2. den: Odjezd večer a noční přejezd do Itálie na pobřeží Tyrhénského moře poblíž městečka Cecina, ubytování, koupání, relaxace.

 
3. den: Massa Marittima (perla románské architektury), půvabnou krajinou přes přírodní rezervaci Marsiliana (30 km), pro cyklistické nenasyty možnost dojezdu až do kempu (75 km).
 
4. den: Volterra - jedno z nejstarších center etruské civilizace, prohlídka města a návštěva alabastrové dílny, odtud na kole krásnou toskánskou krajinou do St. Gimignana – středověkého města na kopci mezi olivovníky a vinicemi (35–42 km, kopcovitější trasa).
 
5. den: Populonia (staré etruské město ze 7. stol. př. Kr.), etruské hrobky, cyklovýlet na poloostrově (asi 30 km), možnost dojezdu až do kempu (60 km), nebo fakultativní výlet na ostrov Elba (Napoleonova vila, koupání na poloostrově Enfola) (15–20 km).
 
6. den: Den bez kol – celodenní výlet do Florencie; hlavní město Toskánska nás ohromí nebývalým množstvím uměleckých děl i architektonickými skvosty – dechberoucí katedrála Duomo s Babtisteriem – nejstarší stavba ve Florencii, Medicejská kaple s výzdobou od věhlasného umělce Michelangela Buonarroti
 
7. den: Lucca, projížďka po hradbách, prohlídka města, cyklovýlet po cyklostezce podél řeky Serchio do Pissy (Náměstí zázraků, šikmá věž, Baptisterium, Dóm) (0–35 km).
 
8. den: Výlet na Monte Argentario (ostrov spojený s pevninou třemi kosami), přístav Porto St. Stefano, na kole kopcovitější vyhlídkovou cestou do Porto Ercole (známé rybářské přístavy a letoviska), (35 km), nebo variantní kratší nenáročné trasy (10–25 km), koupání na písečné kose.
 
9.–10. den: Rozloučení s mořem, individuální výlety v okolí - toskánské vesničky, bílá pláž (40–55 km); podvečerní odjezd, návrat následující den v dopoledních hodinách.
 

Podmínky