Zobrazit kategorie zájezdů»

Slovinsko Bled, Bohinj, Kranjska Gora


23.5. - 28.5. 2024
Doprava: Autobus
Destinace: Slovinsko
Cena: 9 450 Kč

PROGRAM:

1.den – odjezd v pozdních večerních hodinách z nástupních míst

2.den – dopoledne prohlídka města Kranjske gora, ležící v nadmořské výšce 810 m. Nachází se těsně u hranic s Rakouskem a Itálií a také na místě, kde se setkává pohoří Karavanky s Julskými Alpami  a najdete tu také překrásné umělé jezero Jasna, které navštívíme jako první, poté si dáme pauzu na oběd, přejedeme na prohlídkujezera v Zelenci, Paklenice, návrat zpět do Kranjske Gory na ubytování , večeře.

3.den po snídani přejedeme kolem jezera Bohinj k vodopádu Savica procházka k vodopádům zpět zastavíme u lanovky na Vogel (1533 m), možnost vyjet lanovkou na vrchol, pak procházka u Bohinjského jezera, návrat na ubytování večeře.

4.den – po snídani odjezd na Bledský hrad, podíváme se na jezero z výšky, zažijeme krásné výhledy, pak procházka kolem jezera Bled, osobní volno možnost koupání, přejezd k rokli kolem řeky Radovny - Vintgar - stezka z dřevěných lávek, návrat na ubytování večeře.

5.den – po snídani odjezd přes Itálii k řece Soči  procházka. Návrat k autobusu, odjezd domů

6.den návrat do nástupních míst  v brzkých ranních hodinách

 

CENA ZAHRNUJE: doprava lux.busem, poplatky a parkovné, 3x nocleh s polopenzí 1,  průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: vstupy, lanovku, pojištění léčebných výloh  K5S  416,-Kč / pobyt

Neváhejte vyzkoušet některou z místních specialit. Mezi ty patří například pohankové smaženky se sýrem cottage, bramborová „mešta“ se špekem, knedlíky plněné sušeným masem přelité silným vývarem, sýr Srjan či rateče – tvarohovým sýrem plněné bramborové knedlíčky.