Zobrazit kategorie zájezdů»

PLZEŇSKO A BRDY NA KOLE 2021 - 5 denní cyklozájezd pro všechny typy kol


PLZEŇSKO A BRDY NA KOLE 2021 - 5 denní cyklozájezd pro všechny typy kol
08.8. - 12.8. 2021
Doprava: vlastní dopravou / vlakem / mikrobusem
Cena: 3 400 Kč

Termín: neděle 8.8. - čtvrtek 12.8.


Plzeň a celé Plzeňsko patří k žádaným destinacím tuzemského cestovního ruchu a společně s Rokycanskem a Brdy jsou vyhledávanými turistickými cíly. I pro nás z Moravy je to oblast určitě zajímavá a možná méně známá. Plzeń byla v roce 2015 evropským městem kultury, Rokycansko rovněž vyniká mnoha zajímavostmi a Brdy jako nejvyšší středočeské pohoří jsou jako bývalý vojenský prostor  hodně neznámé a tajemné a také po dlouhou dobu civilizačně málo dotčené. Od roku 2016 jsou z větší části zpřístupněné pro cestovní ruch a to především ten aktivní jako je cykloturistika a pěší turistika.

V Brdech zažijete to, co málokde na kole v České republice – za celý den nepotkáte auto a někdy ani hospodu. Lidé jsou zde přátelští  a na závěr dne vás hospoda nemine, třeba jako je  naše oblíbená historická hospoda v Dobřívě.     

 

Doprava na cyklozájezd - možnosti:  vlastní dopravou, vlakem, mikrobusem

Účastníci mají možnost jet vlastní dopravou nebo vlakem, který má  kapacitu přepravy 9 kol. Rychlík Staré Město – Plzeň využíváme pro tento typ zájezd běžně (dostatečný čas na přestup v Praze), dojíždí do Plzně před 10 hodinou. Nástupní místa Staré Město, Otrokovice a dále po trase. Nástupní místo zpět jsou Rokycany (cca 14.30 h., příjezd do Starého Města do 20.30 hodin.) Odvoz zavazadel na ubytování zajístíme a je v ceně zájezdu. Vlakovou dopravu nutno objednat nejpozději měsíc před odjezdem, lépe ješte dříve, sezóna je brzo vyprodaná.

Mikrobusem pro 6 – 7 účastníků + řidič, kola odvezeme na nosičích a nebo v přívěsu (elektrokola). Přihlášky a domluva na dopravu mikrobusem je přímo s řidičem p. Jiřím Koštálem, tel. 603506668

Cena dopravy mikrobusem včetně přepravy kol :  hradí se řidiči, při počtu 6 osob je cena 1350 Kč/os, při počtu 7 osob 1150 Kč/os. Odjezdové místo na přání (ze Zlínského kraje)

 

Ubytování: Budeme bydlet v Hotelu Na statku*** v Mirošově na okraji Brd, který je optimálním východiskem pro naše výlety do okolí. Hotel je vyhlášený svou skvělou kuchyní, prodělal v loňském roce rekonstrukci a můžete si ho prohlédnout na www.hotelnastatku.cz. Kapacita hotelu je 20 lůžek, máme k dispozici 7 dvoulůžkových pokojů v dvorové depandanci hotelu, dále 2 dvoulůžkové a dva jednolůžkové pokoje v hlavní budově hotelu. Kola jsou uskladněna zvlášť   v k  tomu určeném prostoru. 

K místům, které určitě navštívíme, patří: historické centrum Plzně s nyní opraveným kostelem sv. Bartoloměje, náměstí a rozhledna v Rokycanech, hrady Žebrák a Točník, městečko Hořovice s krásným zámkem, vodní hamr Dobřív, nejvyšší vrcholy Brd Praha a Tok, jedinečné Atom muzeum Brdy, zámek Kozel a samozřejmě liduprázdné brdské lesy, ovšem s mnoha přírodními zajímavostmi, rybníky a výbornými trasami pro kola. Jde vesměs o asfaltové silničky a stezky.

Po dobu cyklovýletů je k dispozici pro vás první 4 dny místní průvodce Zdeněk Krátký,  který zná dokonale celé Brdy. Bez průvodce je orientace v tomto kraji hodně ztížená, protože značení ještě není ani zdaleka v toto oblasti dokončené. Pan Zdeněk Krátký samozřejmě také podává výklad o navštívených místech a zajišťuje i dopravu zavazadel z nádraží v Plzni do Mirošova a všechny další služby průvodce včetně výpomoci při poruchách kol. Jeho služby naši klienti vždy vysoce oceňují.

 

Program na kolech (změna vyhrazena)

1.den – příjezd do Plzně mikrobusy i vlakem do 10 hodin, prohlídka města Plzně -  Rokycany – Mirošov – Kamínky   40 km

2.den – Mirošov – Dobřív – Padrťské rybníky – Příkosice – Mirošov 45 km

3.den Mirošov – Brdy putování bývalým vojenským prostorem s místním průvodcem na nejvyšší vrchol Brd , návštěva jedinečného Atom Muzea v brdským lesích, 65 km

4. den  na kole nebo kdo bude chtít vlakem do Žebráku. Zpět – Točník – Hořovice – Zbiroh – Strašice 60 km

5.den Mirošov – Kozel – Rokycany  25 km, odjezd vlakem z Rokycan, domů do 20 hodin

 

Cena zájezdu bez dopravy:  3400 Kč             

Cena zahrnuje:  4x ubytování se snídaní v ***hotelu, služby místního průvodce Ing. Zdeňka Krátkého pro první 4 dny,  zajištění programu, mapek a zprostředkování  jízdenek na vlak, v případě pokud bude účastník chtít využít vlakovou dopravu, nutno nahlásit 2 měsíce předem. Je možné připojištění na storno a léč. výlohy na úraz za 50 Kč za zájezd.

 

Cena nezahrnuje: dopravu, večeře (je možno si každý den ráno objednat z jídelníčku hotelu), pojištění léčebných výloh a storna při zrušení zájezdu ze zdravotních důvodů (10 Kč/os/den), vstupné do památek a další neuvedené služby. Je možné si objednat v hotelu i svačiny na cestu, cena cca 100 Kč. 

 

Příplatek:

  • za jednolůžkový pokoj 600 Kč (k dispozici 2 pokoje). 
  • za 1 noc navíc (možno 22.7. a 13.8.)

 

Minimální počet účastníků zájezdu je 12 osob.

Přihlášky přijímáme do 15.5.2021.     

      

Přihlášky, informace o zájezdu a  úhradě ceny:

Ing. Stanislav Mikula, CK DONAMO, tel. 606 445 791, prodejna@donamo.cz, www.donamo.cz