Zobrazit kategorie zájezdů»

Mazurská jezera - přírodní skvost polska, Elblažský kanál a Baltské moře


Mazurská jezera - přírodní skvost polska, Elblažský kanál a Baltské moře
22.8. - 30.8. 2021
Doprava: autobusem
Destinace: Polsko
Cena: 11 390 Kč

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: Odjezd z Brna ve 20 hod., dále přes Olomouc a Ostravu. Noční průjezd Polskem.

2. den: Dopoledne příjezd na Mazury. Na kole z Mikolajki (vodácké a turistické středisko) k největšímu polskému jezeru Śniardwy. Od jezera Luknajno (přírodní rezervace s umělým odchovem labutí) pokračujeme přes Bogaczewo a Wilkasy na jezeře Niegocin (možnosti koupání) do Gizycka (pevnost Boyen, otočný most, vyhlídková věž). (49 km). Ubytování.

3. den: Świeta Lipka (jezuitský klášter - nejkrásnější barokní památka v Polsku, poslech jedinečných varhanů). Na kole z Ketrzyn do Gierloz (prohlídka areálu Hitlerova tzv. Vlčího doupěte) a přes vesničky Doba u jezera Dobskie a Guty u jezera Kisajno nebo kolem zámku v Rynu po cyklotrase do místa ubytování. Alternativně bez podpory busu na kole již z Gizycka do města Ryn a přes Nakomiady (barokní palác ze 17. stol.) a Owczarniu (muzeum Mazur) do Gierloz a dále přes Guty do Gizycka. Lze prodloužit do Sztynort (zámek a park Lehndorff) u jezera Dargin a dále přes Harsz do místa ubytování. (Varianty 35-55-80-99 km).

4. den: Cykloturistika kolem jezera Kruklin (ruiny železničního mostu) a přes Kruklanki (stylová hospoda s polskou gastronomií) k jezeru Goldopiwo. Lze prodloužit do Boreckého pralesa k jezeru Wolisko (rezervace s chovem zubrů). Pokračujeme přes Jasieniec a Pozezdrze (válečné bunkry) do Gizycka. Lze prodloužit přes Sztynot a Radzieje. (56-74-87-105 km). Alternativně výlet lodí po jezeře Niegocin.

5. den: Přejezd busem k Baltu si zpestříme cykloputováním kolem Elblažského plavebního kanálu (jedinečná technická památka z r. 1872) a návštěvou krásně renovovaného  města Elblag. (Cca 40 km). Večer ubytování u Wladyslawowa.

6. den: Jízdu na krásné cyklostezce na baltském pobřeží z města Hel po úzkém pásu pevniny (tzv. „Helská kosa“) si můžeme zpestřit koupáním v moři na dlouhých plážích nebo návštěvou muzea válečných pevností na Helu (tzv. Muzeum obrany pobřeží), Fokária (záchranná stanice tuleňů) nebo Muzea rybolovu. Přes letoviska Jurata a Jastarnia (další možnosti koupání) pokračujeme do Wladyslawowa (přístav, zábavní park, radnice s 63 m vysokou vyhlídkovou věží) s možností prodloužení do Rozewie (nejstarší maják na polském pobřeží). (42 km, lze i více).

7. den: Busem do nádherné přírodní oblasti - Slowiński park narodowy (pohyblivé písečné duny, jezera Gardno a Lebsko), který projedeme hlubokými lesy kolem jezer Dolgie Duze a Dolgie Male až k pobřeží Baltu. (Cca 45 km, lze i více).

8. den: Perličkou na závěr je jízda po pobřežní cyklostezce, vedoucí kolem pláží z Gdyně přes vyhlášené letovisko Sopoty (hudební festivaly, nejdelší dřevěné molo v Evropě) do přístavu Gdaňsk s nádherným historickým centrem. (Od 35 km). Lze jet již z Wladyslawowa bez podpory busu (Cca 75 km). Večer odjezd do ČR. Návrat přes Ostravu a Olomouc, příjezd do Brna kolem poledne nebo odpoledne.

 

Cena zahrnuje:

 • 6× nocleh se snídaněmi (3 noci v Gižycku v hotelu a 3 noci ve vile ve Wladyslawowu - jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje)
 • dopravu busem z Brna, Olomouce, Přerova, Frýdku-Místku a Ostravy + podporu busu na místě (ostatní odjezdová místa za příplatek)
 • přepravu jednoho jízdního kola v cyklovleku
 • služby sportovního instruktora CK, infomateriál
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • pobytovou taxu (povinná platba v místě) 1,6 PLN/os./noc
 • vstupné v rámci fakultativního programu: Gizycko - Pevnost Boyen 15 PLN; rozhledna v bývalém vodojemu 12 pLN; výlet lodí po jezeře Niegocin od
 • 20 PLN; Gierloz - Hitlerovo "Vlčí doupě" 15 PLN; Nakomiady - palác 7 PLN, Wolisko - Borecký prales, rezervace zubr 4 PLN; Luknajno - vyhlídková
 • věž na jezero Sniardwy 3 PLN; Hel - Fokárium 5 PLN; Slowinski park narodowy 6 PLN; vyhlídka z majíku 4 PLN; Mikolajki - vyhlídka z kostela 4
 • PLN; Sopoty - molo 8 PLN; Gdaňsk - vyhlídka z věže baziliky 10 PLN.

 

Další informace:

 • Denní km: různé varianty 30–60 km, většinou lze i více.
 • Náročnost: lehká i střední. Podpora autobusu (možnost volby krátké nebo delší trasy).
  Profil rovinatý, pouze ve Slowinském parku nebo krátké úseky i jinde lehce zvlněný. Jezdíme po šotolinovo-štěrkových, dlážděných i asfaltových cyklostezkách a po málo frekventovaných silnicích.
 • Navštívená země: Polsko

 

VS: 206