Zobrazit kategorie zájezdů»

Rafty na Salze, autobusem z Uherského Hradiště


Rafty na Salze, autobusem z Uherského Hradiště
13.9. - 15.9. 2019
Doprava: autobusem
Destinace: Rakousko
Cena: 5 900 Kč

HOCHKAR - RAFTY, SOUTĚSKY, ADRENALIN I POHODOVÁ TURISTIKA V ALPÁCH s doprovodným minibusem. Vyzkoušejte celodenní raftování na Salze, která se svým okolím patří k nejobdivovanějším přírodním úkazům Rakousku. Výhodou dovolené v oblasti Hochkaru je přijatelná vzdálenost z ČR ( do 400 km). 

Zveme Vás na třídenní zájezd do Alp Dolního Rakouska a Štýrska, kde vyzkoušíte celodenní raftování na řece Salze, která se svým okolím patří k nejobdivovanějším přírodním úkazům celého Rakouska. Během zájezdu budete mít možnost vystoupat do vodní rokle Wasserlochklamm, ke koupání můžeme využít malebné jezero Lunzer See nebo pokud by bylo náhodou nevlídno, tak jsou tu solné lázně Ybbstaler Solebad (www.ybbstaler-solebad.at).

Rafty můžeme doporučit opravdu všem, strach není na místě, pod odborným vedením našich česky a slovensky hovořících instruktorů a  s dokonalým vybavením jezdí děti už od 7 let, senioři i okolo 70  let to také lehce zvládnou.  Po úvodních obavách z nepoznaného jsou všichni účastníci nadšeni z nových zážitků. Na každém raftu jede odborný instruktor s rakouskou licencí.

Ubytování: turistický pension Wildalpen
Pension se nachází na okraji obce Wildalpen u řeky Salzy. Nabízí ubytování až pro 46 osob. K dispozici kuchyně, společenská místnost s krbem a wifi. Možnost využití ohniště, společenského stanu a lezecké stěny.

PROGRAM:
Pátek: odjezd z ČR brzo ráno (mezi 4 a 5 hodinou), okolo 11 hodin výšlap na jedinečný přírodní úkaz Wasserlochklamm – palfauská vodní rokle, www.wasserloch.at. Po odpolední turistice odjezd na ubytování do Wildalpenu, večeře z vlastních zdrojů (kuchyně k dispozici). Večer teorie o raftování a vyprávění o životě a podnikání v Alpách.

Sobota: hlavní bod zájezdu  - celodenní raft na Salze. Veškerý servis k raftování včetně výstroje, licencované instruktorky (v češtině) nebo instruktora (ve slovenštině) a převozů je v ceně. Večer je volný program nebo vycházka.

Neděle: po snídani odjezd do Göstlingu, procházka městečkem. Dále vyjedeme na Hochreit, tematická vycházka do unikátního vrchovištního rašeliniště Leckermoor, jednoho z posledních v Evropě. Podle počasí koupání v místních solných lázních nebo přesun na koupání k jezeru Lunzer See. V 17 hodin odjezd do ČR, příjezd okolo 23 – 24  hodiny.

Vybavení: běžná turistická obuv a oděv, batůžek na cesty, pláštěnka, plavky, nordic walking hole (kdo má). V případě vlastního vaření potraviny na 3 dny.

Doprava: minibus pro 9 osob, min. počet 7 osob + řidič

Odjezdová místa: Otrokovice, Zlín, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Hodonín, Břeclav.

Cena zahrnuje: dopravu minibusem, 2x nocleh ve 2- 4 lůžkových pokojích, průvodce, delegáta v místě, mapy, celodenní raftování včetně zapůjčení výstroje a odborného vedení, občerstvení na raftech, vstupné do Palfauské vodní rokle, pojištění CK.

Cena nezahrnuje: stravu, další vstupné a pojištění UNION za 165 Kč na léčebné výlohy a storno zájezdu.

Uzávěrka přihlášek do 31.5.2019.