Zobrazit kategorie zájezdů»

Pardubicko na kole


Pardubicko na kole
13.8. - 17.8. 2020
Doprava: vlak, vlastní
Cena: 5 000 Kč

Díky rovinatému terénu je na Pardubicku kolo nejběžnějším dopravním prostředkem. Hustá síť značených cyklotras i množství kvalitních cyklostezek jsou velkým turistickým lákadlem. Trasy jsou vedeny kromě cyklostezek převážně po silnicích III. třídy a po místních či účelových komunikacích se zpevněným povrchem. S ohledem na charakter krajiny v rovině při toku řeky Labe jsou určeny pro nenáročnou formu cykloturistiky. Velmi využívaná je např. cyklostezka z Pardubic na Kunětickou horu podél řeky Labe. Při našich cyklovýletech poznáme okolí Lázní Bohdaneč, Opatovický kanál, nejstarší hřebčín na světě v Kladrubech, navštívíme Přelouč či  Heřmanův Městec a bude i koupání. Kromě cykloturistiky bude na zájezdu nabídka vyzkoušet si novou pohybovou aktivitu  - paddlebordy,  které jsou v Pardubicích velmi oblíbené a mají zde profesionální instruktory (www.sup-pardubice.cz), přírodní koupání, projížďku parníkem po Labi nebo rekreační rybaření v rybářském revíru Areálu pily Lázně Bohdaneč.

 

Ubytování: Penzion Tillerova vila se nachází v centru lázeňského městečka Lázní Bohdaneč. Původně rodinná třípodlažní vila prošla dvouletou celkovou rekonstrukcí a od září 2006 nabízí ubytovací služby kategorie penzion. Vnější historický ráz budovy zůstal zachován, uvnitř je hostům k dispozici 11 moderně vybavených pokojů v kategorii standard i nadstandard rozmístěných na třech podlažích s výtahem. V přízemí objektu se nachází jídelna pro podávání snídaní s maximální kapacitou 20 osob. Za příznivého počasí lze využít k posezení i venkovní terasu. V červenci 2011 bylo uvedeno do provozu privátní relaxační centrum s finskou saunou a infrakabinou, hydromasážní vanou a odpočinkovým koutem.  www.penziontillerovavila.cz.

Pro dopravu jsme zvolili vlak, pojedeme rychlíkem St.Město  - Pardubice. Případní zájemci mohou samozřejmě jet i vlastní dopravu. 

Program na kolech (změna vyhrazena) – první den příjezd do  Pardubic do 10 hodin (odjezd ze St.Města v 4.20)

1.den – Pardubice /prohlídka města/, cyklostezka na Kunětickou horu, návrat do Pardubic (okruh), dále dojezd Lázně Bohdaneč.

2.den – Lázně Bohdaneč, Přelouč, Choltice, Heřmanův Městec a zpět do Lázní Bohdaneč

3.den   Lázně Bohdaneč. Opatovický kanál – Kladruby a zpět

4.den  Volný program  - volby aktivit : paddleboardy, koupání, parník, rybaření nebo individuální cykloturistika

5.den  Lázně Bohdaneč – Opatovice nad Labem – Pardubice (odjezd vlakem 16.07. Staré Město 18.15)

 

Cena zájezdu:  4900 Kč   - pokoje standard,  5300 Kč – pokoje nadstandard,  6100 Kč – pokoje de luxe   

Cena při vlastní dopravě:  odečíst  800 Kč

Cena zahrnuje: vlakovou dopravu včetně přepravy kol a místenek, 4x ubytování se snídaní, přepravu zavazadel z nádraží na hotel a zpět, průvodce, místní průvodkyni pro první 3 dny,  pojištění CK proti krachu, mapy, zajištění programu a pardubický perník.

Cena nezahrnuje: večeře (možno navštívit několik blízkých restaurací), pojištění léčebných výloh a storna při zrušení zájezdu ze zdravotních důvodů (10 Kč/os/den), vstupné do památek a další neuvedené služby Příplatek: za jednolůžkový pokoj 1200 Kč  Poznámka:  v případě naplnění kapacity vlaků pro kola budou kola přepravena jinou dopravou    Nástupní místa na vlak:  nádraží Staré Město, Otrokovice a dál po trase směr Praha, Možná doprava i mikrobusem pro 8 osob  s přepravou kol, cena na vyžádání podle odjezdového místa.