Zobrazit kategorie zájezdů»

Pardubicko na kole


Pardubicko na kole
13.8. - 17.8. 2020
Doprava: vlak, vlastní
Cena: 4 100 Kč

Díky rovinatému terénu je na Pardubicku kolo nejběžnějším dopravním prostředkem. Hustá síť značených cyklotras i množství kvalitních cyklostezek jsou velkým turistickým lákadlem. Trasy jsou vedeny kromě cyklostezek převážně po silnicích III. třídy a po místních či účelových komunikacích se zpevněným povrchem. S ohledem na charakter krajiny v rovině při toku řeky Labe jsou určeny pro nenáročnou formu cykloturistiky. Velmi využívaná je např. cyklostezka z Pardubic na Kunětickou horu podél řeky Labe. Při našich cyklovýletech poznáme okolí Lázní Bohdaneč, Opatovický kanál, nejstarší hřebčín na světě v Kladrubech, navštívíme Přelouč či  Heřmanův Městec a bude i koupání. Kromě cykloturistiky bude na zájezdu nabídka vyzkoušet si novou pohybovou aktivitu  - paddlebordy,  které jsou v Pardubicích velmi oblíbené a mají zde profesionální instruktory (www.sup-pardubice.cz), přírodní koupání, projížďku parníkem po Labi nebo rekreační rybaření v rybářském revíru Areálu pily Lázně Bohdaneč.

Ubytování: Penzion Tillerova vila se nachází v centru lázeňského městečka Lázní Bohdaneč. Původně rodinná třípodlažní vila prošla dvouletou celkovou rekonstrukcí a od září 2006 nabízí ubytovací služby kategorie penzion. Vnější historický ráz budovy zůstal zachován, uvnitř je hostům k dispozici 11 moderně vybavených pokojů v kategorii standard i nadstandard rozmístěných na třech podlažích s výtahem. V přízemí objektu se nachází jídelna pro podávání snídaní s maximální kapacitou 20 osob. Za příznivého počasí lze využít k posezení i venkovní terasu. V červenci 2011 bylo uvedeno do provozu privátní relaxační centrum s finskou saunou a infrakabinou, hydromasážní vanou a odpočinkovým koutem.  www.penziontillerovavila.cz.

Pro dopravu si můžete zvolit mezi naším mikrobusem (s nosiči na kola, cenu sdělíme  podle naplněnosti mikrobusu - max. 7 osob) a vlastní dopravou autem popř. vlakem.

 

Program na kolech (změna vyhrazena) – první den příjezd do  Pardubic do 10 hodin

1.den – Pardubice /prohlídka města/, cyklostezka na Kunětickou horu, návrat do Pardubic (okruh), dále dojezd Lázně Bohdaneč.

2.den – Lázně Bohdaneč, Přelouč, Choltice, Heřmanův Městec a zpět do Lázní Bohdaneč

3.den   Lázně Bohdaneč. Opatovický kanál – Kladruby a zpět

4.den  Volný program  - volby aktivit : paddleboardy, koupání, parník, rybaření nebo individuální cykloturistika

5.den  Lázně Bohdaneč – Opatovice nad Labem – Pardubice (odjezd vlakem 16.07. Staré Město 18.15)

 

Cena zájezdu:  4100 Kč   - pokoje standard,  4500 Kč – pokoje nadstandard,  5300 Kč – pokoje de luxe

Cena zahrnuje:  4x ubytování se snídaní, místního průvodce,  pojištění CK proti krachu, mapy, zajištění programu a pardubický perník.

Cena nezahrnuje: večeře (možno navštívit několik blízkých restaurací), pojištění léčebných výloh a storna při zrušení zájezdu ze zdravotních důvodů (10 Kč/os/den), vstupné do památek a další neuvedené služby

Příplatek: za jednolůžkový pokoj 1200 Kč

 

Informace o  zájezdu: Ing. Stanislav Mikula, CK DONAMO, tel. 606 445 791,  donamo@donamo.cz, www.donamo.cz.