Zobrazit kategorie zájezdů»

Madeira - letecký poznávací zájezd


Madeira - letecký poznávací zájezd
29.6. - 06.7. 2019
Doprava: letecky Praha
Destinace: Portugalsko
Cena: 27 500 Kč

Zveme Vás na hornatý portugalský ostrov, který je protkán množstvím zavlažovacích kanálů - levád, podél nichž vedou turistické stezky s nádhernými výhledy zejména na Atlantik.

PROGRAM ZÁJEZDU /změny vyhrazeny podle času letů a počasí/:

1. den - přílet Funchal, ubytování v hotelu Buganvilia, prohlídka města
2. den - z hotelu městskou dopravou do Funchalu (jízdenka 3,3 euro tam i zpět, lanovka jedna cesta 11 euro, tam i zpět 16 euro) - tropická zahrada Monte Palace (vstupné 12,5 euro), tržnice, staré město, ochutnávka vína, přístav, od 15 hodiny možnost výletu katamaránem za delfíny a velrybami (cena 35 euro)
3. den - přechod střechy Madeiry – Pico Arieiro-Pico Ruivo, event.Achada Teixeira – úžasné výhledy, (túra trvá 5 hodin)
4. den - divokými skalami poloostrova Sao Lourenco – nejvýchodnější místo ostrova, koupání pláž Prainha, hotel, bazén
5. den - Santana – nádherná levada Caldeirao Verde a Inferno – vodopády, prales (túra trvá 5 hodin)
6. den - Porto Moniz – levada Ribera Janela (túra trvá 2 hodiny) – koupání v lávových jezírkách (vstupné 1,5 euro), mořské akvárium (vstupné 7 euro)
7. den - Rabacal – největší vodopád ostrova Risco, jezírko 25 fontes – koupání Calheta
8. den - individuální volno, odlet Funchal

CENA ZAHRNUJE: letenku Praha – Funchal a zpět vč. letištních tax, 7x ubytování ve 3* hotelu Bungavilia, 7x snídani, dopravu podle programu, průvodce, komplexní pojištění UNION včetně pojištění storna zájezdu, pojištění proti úpadku CK.

BONUSY oproti jiným zájezdům na trhu je UBYTOVÁNÍ V OSVĚDČENÉM HOTELU, asistence místní delegátky a kvalitní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu.

CENA NEZAHRNUJE: vstupné + sjezd na saních od 30 EUR, spropitné a další výše uvedené služby

PŘÍPLATKY: 1lůžkový pokoj 3 000,- Kč

SLEVA FIRST MINUTE: 1000,-Kč/os. do 15.12.

VÍZOVÉ POŽADAVKY: vízum není potřeba; pro vstup je nutný cestovní pas ČR platný minimálně 3 měsíce ode dne překročení hranice. Lze též cestovat na občanský průkaz (OP musí mít strojově čitelnou zónu, tzn. občanský průkaz byl vydán od druhé poloviny r. 2000). CK však doporučuje cestovat s cestovním pasem.

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ: 14

Hotel Buganvilia 3*se nachází na svahu nad mořem v západní části Funchalu. 300 m od koupaliště Lido a od pobřeží promenády. V blízkém okolí naleznete restaurace, bary a obchody. Leží cca 2 km od historického centra Funchalu a cca 100 m od zastávky linkového autobusu.

POPIS UBYTOVÁNÍ: oblíbený hotel v turistické zóně, v dosahu obchodů, restaurací, koupaliště Lido i pobřežní promenády. Hotely Buganvilia a Mimosa tvoří společně s hotelem Estrelicia areál hotelového řetězce Dorisol a sdílejí společně některé prostory. Pokoje jsou velmi jednoduché.

VYBAVENÍ A SLUŽBY: vstupní hala s recepcí, výtah, parkoviště, bary, restaurace, obchod se suvenýry, Wi-Fi připojení, herna, stolní tenis, kulečník, šipky, tenisový kurt, dětské hřiště, venkovní bazén, sluneční terasa s lehátky a slunečníky zdarma, vnitřní bazén, fitness centrum, vířivka, sauna. Masáže, automatický strojový trénink těla,babysitting a internet point za poplatek. Buganvilia je hned první hotel v řadě, vhodný pro lidi, kteří mají problém s výstupem do kopce.

POPIS APARTMÁNŮ: S/2: obývák s kuchyňským koutem, se dvěma samostatnými lůžky nebo dvojlůžkem, sociálním zařízením, balkonem. Možnost jedné přistýlky.
VYBAVENÍ APARTMÁNŮ: lednice, vařič, mikrovlnná trouba, satelitní a kabelová televize, vysoušeč vlasů, telefon. Bezpečnostní schránka za poplatek.
STRAVA: snídaně - formou bufetu. Polopenze a plná penze: možnost dokoupení za příplatek.

Popis navštívených míst:
Funchal je tvořen centrem, východním starým městem a západní turistickou zónou. Jde vlastně o hlavní a jediné větší město na ostrově. Má 120 tisíc obyvatel. Najdete tu muzea a historické památky, které si projdete s průvodem. Ideální je pohybovat se tu pěšky, protože v úzkých strmých uličkách se tvoří obrovské dopravní zácpy.

Monte Palace Tropical Garden je považována za vůbec nejkrásnější zahradu na celé Madeiře a jednu ze 13 nejhezčích botanických zahrad na světě. Historie zahrady sahá až do 18. století, kdy britský konzul Charles Murray koupil pozemek na hoře Monte nad Funchalem a vybudoval tu nádherný zahradní komplex. Tropická zahrada se rozkládá na území 70 000 metrů čtverečních a zahrnuje rozsáhlé sbírky exotické flóry z různých kontinentů. Spletité cesty a chodníčky vinoucí se zahradou jsou zdobené modrobílými kachličkovými panely z 16. až 20. století. Cesta vede také okolo desek z terakoty, neglazurované vypálené hlíny, které vyprávějí důležité příběhy z portugalské historie. Nejkrásnějším místem celé zahrady je centrální jezírko. Zajímavé jsou také dvě orientální zahrady odkazující k čínské a japonské kultuře, které respektují přírodu a symboliku jejich elementů.

Sao Lourenco, nejvýchodnější mys madeirského ostrova. Oproti vlhkému podnebí zbytku ostrova je tady poměrně sucho, a tak většinu roku jeho krajina připomíná polopoušť. Samotný trek vede po nádherných zákoutích, kolem prudkých útesů, pohádkových zátokách a úzkých chodníčcích, na kterých se tají dech. Kopec Ponta do Furado otevírá výhled na nejvýchodnější bod Madeiry a ostrůvek Ilhéu do Farol s majákem z roku 1886. Je zde možnost se zchladit ve vodě na nedaleké "plážičce" Cais Do Sardinha. Sao Lourenco je také významnou přírodní rezervací. Ze 138 rostlin vyskytujících se na poloostrově je jich 31 endemických, tedy rostoucích jen na Madeiře.

Pico do Arieira je nejen pěknou vyhlídkou, ale také výchozím bodem pro túru na Pico Ruivo, nejvyšší horu a vstup na "střechu Madeiry"; přes vyhlídku na Portele a Paso de Poiso vyjedete na třetí nejvyšší horu ostrova Pico do Arieiro (1818 m) a dále je na výběr:
A: kdo ujde více - půjde cestou skrz několik tunelů pod druhou nejvyšší horou ostrova Pico das Torres (1847 m); projdete místy s divokými rozsedlinami a přes hřeben dojdete až k chatě pod nejvyšší horou Pico Ruivo; cesta až sem trvá skoro 3 hodiny a je poměrně náročná vzhledem k převýšení;
B: podstatně méně náročná varianta je přejezd busem na vyhlídku Achada do Teixeira (1592 m) na severní straně a odtud pěšky k chatě pod nejvyšší horou (1 hod. chůze), dále už zase společně výstup na Pico Ruivo (1862 m) - nejvyšší hora ostrova (20 minut); zajímavé pohledy na okolní horské štíty, strmá údolí a na severní i jižní Atlantic; na vrcholu budete krátce po poledni, kdy se k Vám již začnou stahovat mraky, které odpoledne většinou zahalují nejvyšší pohoří ostrova; návrat k minibusu na vyhlídku Achada do Teixeira.

Santana, vesnice s typickými lidovými domky na severovýchodní část ostrova. Je specifická tím, že jde o takový madeirský skanzen. Typické chaloupky mají tvar písmene A, mají červeno modro bílou barvu a většinou doškovou střechu.

Caldeirao Verde a Inferno jsou nádherné staré levády (zavlažovací systémy přinášející vodu pomocí kanálů vedených po povrchu země) vybudované v 18. století v zachovalém madeirském původním vavřínovém lese.

Rabacal, navštěvované údolí, které se nachází na západ od Porto Moniz. Jedna z levad nás po 15 min dovede k vodopádu Risco. Druhá je dlouhá asi 3 hodiny a po výstupu do prudkého kopce se dostaneme k místu 25 pramenů. Levadas coby systém zavlažovacích kanálů je na Madeiře skutečné unikum. Jde o obdivuhodný lidský výtvor. Po celém ostrově se táhnou levády dohromady přes 2150 km dlouhé. Jsou vytesány do skal, mají šířku několik desítek centimetrů a hloubku asi půl metru. Aby obyvatelé mohli kanály udržovat, udělali kolem nich cestičky, které se dnes používají jako skvělé turistické trasy různé obtížnosti.

Porto Moniz, nejzápadnější velké město vzdálené od Funchalu 70 km. Zajímavým přírodním úkazem jsou vulkanická jezírka, která tvoří pobřeží hned pod městem. Cestou uvidíte skalní formaci v moři nazývanou Riberia da Janela (říční okno).

Ribeiro Frio s vyhlídkou Balcoes, jednou z nejlepších a nejkrásnějších pohledů na ostrov. Kopce jsou porostlé vlhkým pralesem zvaným Laurissilva, který dříve pokrýval celou Madeiru a je vzácným pozůstatkem třetihorní flóry. Dnes se vyskytuje zhruba na 20% povrchu ostrova a je pod ochranou UNESCO. Nachází se zde proslulá pstruží farma. Ve velkých nádržích a líhních můžete pozorovat různě velké pstruhy, od těch nejmenších až po půlmetrové exempláře. Ryby z nádrží naplněných chladnou vodou z horské říčky slouží hlavně k obnovení populace pstruha v jiných říčkách a bystřinách Madeiry.