Zobrazit kategorie zájezdů»

Hochkar - rafty, pohodová turistika i koupání v Alpách


Hochkar - rafty, pohodová turistika i koupání v Alpách
03.7. - 30.9. 2020
Doprava: minibus
Destinace: Rakousko
Cena: 5 900 Kč

Během zájezdu možnost vystoupat do vodní rokle Wasserlochklamm,  ke koupání můžeme využít malebné jezero Lunzer See nebo pokud by bylo náhodou nevlídno, tak jsou tu solné lázně Ybbstaler Solebad (www.ybbstaler-solebad.at). Rafty můžeme doporučit opravdu všem, strach není na místě, pod odborným vedením našich česky i slovensky hovořících instruktorů a s dokonalým vybavením jezdí děti už od 7 let, senioři i okolo 70 let to také lehce zvládnou. Po obavách z nepoznaného jsou všichni účastníci nadšeni z nových zážitků. Na každém raftu jede odborný instruktor s rakouskou licencí.

 

PROGRAM:
Sobota: odjezd z ČR brzo ráno (mezi 4 a 5 hodinou), okolo 11 hodin výšlap na jedinečný přírodní úkaz Wasserlochklamm – palfauská vodní rokle, www.wasserloch.at. Po odpolední turistice odjezd na ubytování do Wildalpenu, večeře z vlastních zdrojů (kuchyně k dispozici). Večer teorie raftování a vyprávění  o životě a podnikání v Alpách.
Neděle:  hlavní bod zájezdu  - celodenní raft na Salze. Veškerý servis k raftování včetně výstroje, licencované instruktorky (v češtině) nebo instruktora (ve slovenštině) a převozů je v ceně.  Večer je volný program nebo vycházka. 
Pondělí:  Po snídani odjezd do Göstlingu, procházka městečkem. Dále vyjedeme na Hochreit, tematická vycházka do unikátního vrchovištního rašeliniště Leckermoor, jednoho z posledních v Evropě. Podle počasí koupání v místních solných lázních nebo přesun na koupání k jezeru Lunzer See. V 17 hodin odjezd do ČR, příjezd  okolo  23 – 24  hodiny.

 

UBYTOVÁNÍ: Turistický pension Wildalpen http://www.hochkar.cz/index.php/pensiony/pension-wildalpen
Pension se nachází na okraji obce Wildalpen u řeky Salzy. Nabízí ubytování až pro 46 osob. K dispozici je kuchyně, společenská místnosti a wifi. Možnost využití ohniště, společenského stanu a lezecké stěny.

 

Doprava: minibus pro 9 osob. Minimální počet 7 + řidič.

Odjezdová místa:  Otrokovice, Zlín, Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Hodonín, Břeclav.

 

Vybavení: běžná turistická obuv a oděv, batůžek na cesty, pláštěnka, plavky, nordic walking hole (kdo má). V případě vlastního vaření potraviny na 3 dny.

 

CENA:

Zahrnuje: dopravu autobusem, 2x nocleh ve 2- 4 lůžkových pokojích, průvodce, delegáta v místě, mapy, celodenní raftování včetně zapůjčení výstroje a odborného vedení, občerstvení na raftech, vstupné do Palfauské vodní rokle, pojištění CK.  

Nezahrnuje: stravu, další vstupné a pojištění UNION za 165 Kč na léčebné výlohy a storno zájezdu.
Možnost objednat 2 snídaně a 2 večeře celkem za 40 Euro nebo 2 večeře za 30 Euro (úhrada na místě).

 

Pro skupiny od 6 osob zajišťujeme rafty na zvolený termín od května do září. Program možno upravit a ubytování zvolit podle zájmu včetně hotelů s polopenzí. Doprava je možná vlastní nebo naším mikrobusem či minibusem. Cenu zkalkulujeme podle objednaných služeb.