Zobrazit kategorie zájezdů»

Dublin + Moherské útesy + krajina Burren + Galway


Dublin + Moherské útesy + krajina Burren + Galway
25.10. - 28.10. 2019
Doprava: letecky
Destinace: Irsko
Cena: 14 990 Kč

Program
1. Den:  Odlet z Prahy, přílet do Dublinu, transfer na hotel v Dublinu. Dle časových možností procházka Dublinem po hlavní tepně O´Connel Street, kde uvidíme Gate Theatre, Parnellův pomník, Monument of Light – věž z oceli vysokou 120 m, sochu nejslavnějšího irského spisovatele Jamese Joyce, Hlavní poštu – největší budovu ulice, pomník Daniela O´Connella, ... Procházku zakončíme návštěvou irské pub, kde můžeme ochutnat pivo Guinness, whiskey Jameson či cokoliv jiného a zhlédnout irské tance a poslechnout si irskou hudbu.

2. Den: Po snídani procházka Dublinem. Přejdeme řeku přes most Ha'penny Bridge a půjdeme směrem k Trinity College, možnost návštěvy Národní knihovny, kde je k vidění proslulý Evangeliář z Kellsu. Procházkou dojdeme k Národnímu muzeu (sbírka irského zlata), Národní galerii a Leinster House, sídlu irského parlamentu. Dále půjdeme na Merrion Square, kde žily věhlasné osobnosti – např. Oscar Wilde či vévoda z Wellingtonu. Přes park St. Stephen´s Green dojdeme ke katedrále sv. Patrika, největšímu irskému kostelu, kde byl děkanem J. Swift, autor Gulliverových cest. Naše další cesta povede ke katedrále Christ Church Cathedral. Uvidíme také městskou radnici a dublinský hrad. Možnost nákupů na Grafton Street či v nádherné pasáži Stephen´s Green Center. Nevycháme ani sochu proslulé pouliční prodavačky Molly Maloneové.  V případě zájmu výlet vlakem k moři do rybářského městečka Howth, procházka k majáku  či po pobřeží, večeře v některé ze skvělých restaurací s čerstvými rybami a mořskými plody.

3. Den: Po snídani samostatná prohlídka Dublinu nebo celodenní fakultativní výlet na Moherské útesy, do krajiny Burren a do města Galway. Po snídani se vydáme na západní pobřeží Irska. Projdeme se po útesech Cliffs of Moher, které se pnou nad Atlanským oceánem do výšky 214 m. Jde o jednu z nejnavštěvovanějších přírodních atrakcí Irska. Poté projedeme kamenitou krajinou Burren do městečka Galway, kde nás čeká krátká procházka.

4. Den:  Po snídani individuální volno k nákupům, transfer na letiště (v závislosti na čase odletu). Návrat do Prahy.

Specifikace
Cena zahrnuje: Letenku Praha - Dublin - Praha, 1x velké kabinové zavazadlo/os. dle podmínek dané letecké společnosti, ubytování v hotelu 2–3* se snídaní, transfer z letiště do hotelu a zpět, průvodce po celou dobu zájezdu, pojištění CK.

Cena nezahrnuje: Příplatek za jednolůžkový pokoj 4500 Kč/pobyt, jízdné hromadnou dopravou, fakultativní výlet Cliffs of Moher + Burren + Galway 1900 Kč, komplexní cestovní pojištění 144 Kč/dospělý, 100 Kč/dítě (do 14,99 let), individuální vstupné.

Předběžné ceny vstupného a jízdného: Katedrála sv. Patrika 11 euro, Národní knihovna 10 euro, Moherské útesy 8 euro, celodenní jízdné cca 7 euro, vlak do Howth cca 7 euro.

VS: 062