Zobrazit kategorie zájezdů»

CHIEMSEE NA KOLE


CHIEMSEE NA KOLE
01.6. - 05.6. 2022
Doprava: autobusem
Destinace: Německo
Cena: 11 000 Kč

CHIEMSEE NA KOLE      

1.6. - 5.6.2022

Pětidenní putování jižním Bavorskem v okolí jezera Chiemsee. Krajina zde byla v dávných dobách vymodelována obrovským ledovcem. Zbylo po něm velké mělké jezero - Chiemsee. Pro svou čistou a relativně teplou vodu je nazýváno "Bavorským mořem". Kolem jezera vede jedna z nejhezčích okružních jezerních cyklostezek v Alpách. Na jezeře jsou dva velké ostrovy Herreninsel s královským zámkem a Fraueninsel se středověkým klášterem. V okolí Chiemsee je romantická krajina s mnoha menšími jezírky oddělenými morénovými valy.  Krajina je ideální pro cykloturistiku a pohodovou dovolenou.  Info o oblasti:

https://www.chiemsee-chiemgau.info/radtouren

https://svetobeznik.info/jezero-chiemsee-alternativa-balatonu-i-letni-dovolene-u-more/

Ubytování: 4x v  městečku Eggstätt v hotelu Gasthof-Hotel Unterwirt, 2 lůžkové pokoje,  všechny s WC a sprchou na pokojích, společenská místnost pro večerní zábavu zajištěna, rovněž kvalitní úschovna kol.

Hotel si můžete prohlédnout:     https://www.unterwirt-eggstaett.de/

 

Strava:  4x snídaně, 4x večeře – 3 chody   ( vynikající kuchyně podle zkušeností pana průvodce)

 

Doprava: autobus s krytým vlekem na kola, řidič Michal Pflégr, dopravní firma Bobosped

 

Počet účastníků : max.    30                                         Aktuálně přihlášeno 24 osob.                            

 

Cena:     11000 Kč                                                                   Jednolůžkový pokoj:    12000 Kč

Záloha:    5000 Kč  při přihlášení                                     Doplatek do 1.5.2022

 

Průvodce zájezdu: Zdeněk Krátký,   739 323 018,  

Nástupní místo: Uherské Hradiště; případně  i Uh.Brod

Cena obsahuje: dopravu účastníků a kol, sběrnou službu na trase, 4x ubytování v hotelu, 4x polopenzi,  informační materiály, zapůjčení cyklomap, průvodce.

Cena neobsahuje: lodní plavby, event. lanovky, vstupy do historických objektů, cestovní pojištění a další neuvedené služby.

 

Orientační program zájezdu

1.den: Odjezd ráno (6 hodin),  cesta přes den, příjezd do hotelu, ubytování,  seznámení s okolím na kole,  večeře a  společné posezení  

2.den:  snídaně. Cyklotrasa kolem jezera Chiemsee – sever: busem do Chiemingu - Seebruck (7 km) – Gstadt (27) – Rimsting (37) – Eggstätt (44). Možnost různě dlouhých tras a dojezdem do hotelu. Možnost prohlídek pobřežních letovisek, přírodních rezervací a památek. Možnosti koupání, dojezd do hotelu, večeře.

3.den:  snídaně. Cyklotrasa kolem jezera Chiemsee – jih: busem do Chiemingu – delta Tyroler Ache (10) - Übersee (20) – Bernau (28) – Prien (34) – Rimsting (40) – Eggstätt – (47). Možnost prohlídek pobřežních letovisek, přírodních rezervací a památek. Možnosti koupání, dojezd do hotelu, večeře. Stanoviště busu: Prien u přístaviště na cyklostezce.

4.den: snídaně. Výlet lodí a odp. cyklotrasa eggstatskou a seonskou jezerní oblast: dopolední výlet lodí na ostrovy Herreninsel a Fraueninsel, odpoledne eggstättskou a seonskou jezerní oblastí bez podpory autobusu. :Eggstätt – jezerní oblastí k zámku Hartmansberg – Eggstätt (12) – Oberbrunn (19) – Seeon (prohlídka kláštera) (26) – návrat do Eggstättu (možné různé varianty) (12 – 40), večeře.

5.den:  snídaně. Podél řeky Weisse Traun: cyklotrasa alpskou dolinou kolem řeky Weiße Traun do městečka Traunstein přes krásná jezera, nejznámější biatlonový areál Rupholding a odpolední odjezd a  příjezd domů v pozdních večerních hodinách. 

 

TJ Sokol Mařatice, Ing. Stanislav Mikula, Sokolovská 351, 686 01 Uherské Hradiště,

tel.: 606 445 791, donamo@donamo.cz,  č. účtu 20210902/5500, VS 1656