Zobrazit kategorie zájezdů»

Vinicemi Mosely, údolím řeky Saar a vulkanickou krajinou Eifel


Vinicemi Mosely, údolím řeky Saar a vulkanickou krajinou Eifel
01.8. - 06.8. 2021
Doprava: autobusem
Destinace: Německo
Cena: 7 990 Kč

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.den: Odjezd z Brna ve 21 hod., z Prahy ve 23.45 hod. (ostatní odjezdová místa viz tabulka). Noční přejezd přes Německo.

2.den: Na kole z romantického Saarburgu údolím Saary a Mosely do nejstaršího německého města - Trevíru (památky UNESCO z římských dob) a do Schweichu.   Pokračovat lze nejstarší vinařskou vesnicí s římskými památkami Neumagen-Dhron až do místa ubytování v Lieseru. (43-86 km).

3.den: Z Daun pohodově po cyklostezce, vedené na tělese bývalé železničky krajem Eifel s možností odbočky k jezerům vulkanického původu. Zastávka v hezkém městečku Wittlich. Po cyklostezce kolem říčky Lieser až k soutoku s Moselou do místa ubytování. (40–53 km nebo libovolně v údolí Mosely bez podpory busu). Večer busem do vinařského centra Střední Mosely - Bernkastel-Kues (hrad Landshut, hrázděné domy), kde si jedinečnou atmosféru městečka nejlépe vychutnáme u sklenky vynikajícího ryzlinku.

4. den: Meandry Mosely vinařským krajem přes Zeltingen (klášter s minipivovarem), Erden (strmé vinice se zajištěnými stezkami), lázeňské městečko Traben-Trarbach a Zell, proslavený vínem Schwarze Katze. Pokračovat lze po cyklostezce až do Beilstein (centrum s hrázděnými domy, vyhlídkovou restaurací u karmelitského kláštera z r. 1636 a ruinou hradu Metternich) a přívozem přes Moselu do místa ubytování. (30-52-80 km.)

5. den: Údolím Mosely přes Cochem (říšský hrad) a vinařská městečka Kobern-Gondorf a Winningen do Koblenz (socha císaře Viléma na soutoku Mosely s Rýnem, renovované centrum, pevnost Ehrenbreitstein). (39-59-66 km.) Odjezd do ČR.

6. den: Návrat přes Prahu do Brna ráno nebo dopoledne.

 

Cena zahrnuje:

 • 3× nocleh v hotelech*** se snídaní (jednoduchý bufet), 1. a 2. noc v Lieseru, 3. noc v Cochemu (jednolůžkové, dvoulůžkové, třílůžkové a čtyřlůžkové pokoje)
 • dopravu busem z Brna a Prahy + podpora busu na místě
 • přepravu jednoho jízdního kola v cyklovleku
 • služby sportovního instruktora CK, infomateriál
 • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

 • vstupné v rámci fakultativního programu
 • lanovka v Cochemu na vyhlídku Pinnerkreuz: jednosměrná 4,5 €/os.
 • pevnost Ehrenbreitstein Koblenz (kombi vstupenka na zpáteční lanovku + vstupné do pevnosti) 13 €/os.
 • kvalitní rozlévaný ryzlink 0,2 l 3,5–6 €, střik 2,5–3 €, láhev 0,7 l ve vinařství od 6 €

 

Další informace:

 • Náročnost: lehká, podpora autobusu (možnost volby krátké nebo delší trasy). Profil – kolem Mosely je rovina. K hradům nad městy je třeba vystoupat (pouze v případě zájmu). Povrch cyklostezek je vesměs asfaltový, hezčí úseky mohou být na několika místech vedeny po šotolinovo-štěrkových stezkách. Krátké úseky vedou po málo frekventovaných silnicích.
 • Navštívená země: Německo

 

VS: 206