Zobrazit kategorie zájezdů»

Švýcarsko a škola fotografování s Jirkou Kolbabou


Švýcarsko a škola fotografování s Jirkou Kolbabou
05.10. - 11.10. 2023
Doprava: autobus
Destinace: Švýcarsko
Cena: 27 990 Kč

1. den: V brzkých ranních hodinách odjezd z Uherského Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonína, Břeclavi, Brna (cca 05:15), Prahy (cca 08:15), Plzně (cca 09:40), další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava 300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč, Zlín 400 Kč, Kroměříž 400 Kč, Vyškov 200 Kč, Přerov 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Prostějov 300 Kč, Velká Bíteš – dálnice – zdarma, Velké Meziříčí – dálnice – zdarma, Jihlava – Pávov – zdarma. Cestou do Švýcarska se zastavíme v hlavním městě Lichtenštejnského knížectví – ve Vaduzu, jemuž dodnes dominuje hradní sídlo panovníka zbudované již ve 13. století. Během zastávky nahlédneme do nejstarší části města pyšnící se galeriemi s díly největších mistrů štětce a vyhlášenými muzei. Po krátké procházce odjedeme na ubytování v oblasti centrálního Švýcarska. Cestou bude podáván oběd - formou balíčku. Nocleh.

2. den: Po snídani navštívíme srdce Švýcarska – město Luzern (UNESCO), které má všechno, co ke Švýcarsku neodmyslitelně patří – město, jezero, hory. Budeme se toulat kouzelným historickým centrem, projdeme se i po středověkém Kapličkovém mostě. Zájemci se ve svém volnu dozví o švýcarských železnicích, lodích a celém unikátním dopravním systému, pokud navštíví švýcarské Muzeum dopravy, které je nejnavštěvovanějším muzeem Švýcarska. Ostatní se mohou s průvodkyní zúčastnit plavby po jezeře Vierwaldstättersee s krásnou kulisou zasněžených alpských štítů, během které připlujeme až do Vitznau, odkud vyjedeme zubačkou na horu Rigi (1 798 m), právem nazývanou „Královnou hor“. Rozevřou se před námi výhledy na Alpy, Luzern, třináct jezer pod námi i pastviny s všude přítomnými pasoucími se krávami. Během horské vycházky se budeme moci občerstvit nebo vychutnat skleničku dobrého švýcarského vína na slunečných terasách horských chat. Zpáteční cesta nás dovede moderní kabinovou lanovkou do letoviska Weggis. V Luzernu autobus vyzvedne ty, kteří se nezúčastnili výletu na Rigi a věnovali se celý den Luzernu. Večer se vrátíme na ubytování a večeři.

3. den: Po snídani naše cesta povede podél Thunského jezera, mineme hlavní město Švýcarska Bern a krátce zastavíme nad Ženevským jezerem s výhledem na francouzské Alpy, terasovité svahy vinařské oblasti Lavaux (Unesco) a letoviska Vevey a Montreaux. Zahlédneme také magický hrad Chillon a pokračovat budeme do kantonu Wallis. Přijedeme do údolí čtyřtisícovek Saas Tall, kde budeme ubytování dvě noci. V Saas-Grund vyjedeme kabinkovou lanovkou vyjedeme do výšky 3 146 m do konečné stanice Hohsaas (3 200 m), kde budeme mít přímo před očima panorama horských velikánů nad Saas-Fee. Nad stanicí lanovky se projdeme naučnou stezkou „18 Viertausendern“ (18 čtyřtisícovek). Každému z těchto vrcholů je věnováno zastavení v podobě kamenné mohyly s nejrůznějšími informacemi a zajímavostmi. Poté sjedeme do mezistanice Kreuzboden (2 405 m) a necháme se okouzlit překrásnou přírodou v podobě alpské květeny, malého jezírka s typickými švýcarskými zvířátky – svišťi. Po návratu do údolní stanice nás v hotelu bude očekávat večeře.

4. den: Po snídani pojedeme do vesničky Täsch, kde zanecháme náš autobus a kyvadlovým vlakem přejedeme do střediska Zermatt, města bez automobilového provozu, které se nachází na úpatí magické a nejkrásnější hory Evropy – Matterhornu. Můžeme si zvolit výjezd lanovkami na Malý Matterhorn (3 884 m) s výhledem na blízký Matterhorn a při dobré viditelnosti s dohledem až na Mont Blanc a Jungfrau nebo výjezd zubačkou na Gornergrat (3 090 m) s výhledem na nejvyšší horský masiv Švýcarska – masiv Monte Rosa a na ledovce. V podvečer se vrátíme na ubytování a večeři. Saas.

5. den: Po snídani budeme projíždět krásnou alpskou silnicí, kterou nechal zbudovat Napoleon Bonaparte, do Simplonského průsmyku. Přes Domodossolu se dostaneme do italského kantonu Ticino, do strhující krajiny kontrastů zelených palem a sněhem pokrytých ledovců. Zavítáme do Lugana, metropole švýcarské riviéry u stejnojmenného jezera, které je obklopeno palmami a horskými štíty. Ubytujeme se v okolí italského Tirana.

6. den: Po snídani si vychutnáme italskou atmosféru v subtropickém Tiranu. Skleničku vína si můžeme dát na náměstí s renesančními paláci a dómem. Našim kamerám jistě neunikne atraktivní záběr na vlak jedoucí přímo přes náměstí. Poté nás již čeká velkolepá podívaná. Nasedneme na červený Bernina Express s velkými prosklenými panoramatickými okny, která ještě umocní jedinečnou podívanou, jež nás bude doprovázet na cestě z italského Tirana do střediska Svatý Mořic. Od vinic a palem se budeme šplhat k třpytícím se ledovcům. Budeme projíždět nejvýše položenou železnicí křižující Alpy. Náš vlak vlnící se po trase Rhétské dráhy, jež je zapsána na seznam UNESCO, přejíždí velkolepé viadukty a mosty, točité tunely a šplhá se do výšky nad 2.000 m. Budeme právem žasnout nad mistrovským technickým dílem. Odpoledne strávíme v luxusním horském resortu Svatý Mořic (1 856 m), který již dvakrát hostil zimní olympijské hry. Společně podíváme do centra historické vesnice Dorf, ve které se nacházejí restaurace i luxusní butiky nejznámějších světových návrhářů. příjemné horské klima budeme vnímat během procházky kolem jezera, promenáda nás dovede až do atraktivní lázeňské části s jachtami patřícími místnímu jachtařskému klubu. Ve večerních hodinách se vydáme na cestu zpět.

7. den: V ranních hodinách přijedeme do ČR (do Plzně cca 04:30, Prahy cca 05:30, Brna cca 8:30).

 

CENA: 27.990 Kč

SLEVY ZA VČASNÝ NÁKUP:

Sleva 6% při objednání do 31. 12. 2022

Sleva 4% při objednání do 31. 01. 2023

Sleva 2% při objednání do 28. 02. 2023

 

CENA ZAHRNUJE:

  • dopravu autobusem
  • 5× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
  • 5× snídani
  • 4× večeři
  • 1x obědový balíček
  • zpáteční lanovku Saas Grund–Hohsaas
  • průvodcovské služby
  • výuka fotografování

 

PŘÍPLATKY:

jednolůžkový pokoj 3 190 Kč
• vlak Bernina Express: Tirano - Sv. Mořic - NUTNOST BRZKÉ OBJEDNÁVKY – 
1 590 Kč
• vlak Bernina Express: Tirano - Sv. Mořic – dítě a mládež do 24,99 let - NUTNOST BRZKÉ OBJEDNÁVKY – 
1 290 Kč
• pobytová taxa cca 
14 CHF/os/pobyt
• komplexní pojištění ERV včetně léčebných výloh a storna 
490 Kč
• připojištění Extra k základnímu balíčku pro rizika spojená s COVID 19 Evropa 
290 Kč

Předpokládaná částka na vstupy a lanovky cca 300 CHF.

 

VS: 447