Zobrazit kategorie zájezdů»

Světová výstava EXPO DUBAI 2022


Světová výstava EXPO DUBAI 2022
21.2. - 27.2. 2022
Doprava: letecky
Destinace: Spojené arabské Emiráty
Cena: 29 990 Kč

FIRST MINUTE

Světová výstava EXPO DUBAI

 

přímý let z Prahy, celodenní prohlídka Dubaje – Burj Al Arab, BurjKhalifa, palmový ostrov, historická část se zálivem Creek, Mall of Emirates se sjezdovkou Ski Dubai, zpívající fontána….

2 CELÉ DNY NA VÝSTAVĚ EXPO, prohlídka českého pavilonu SPRING se českým zástupcem pavilonu. Volný den na koupání a nákupy.

ubytování v novém hotelu HYATT PLACE DUBAI JUMEIRAH ****

se snídaněmi – hotel je situován v nejlepší čtvrti Jumeirah v dosahu pláží a hlavních Dubajských atraktivit

 

TERMÍN:

17.3.-23.3.2022– 6 nocí / 7 dnů   CENA:33.990,-Kč

18.3.-24.3.2022- ČESKÝ DEN na EXPO – 6 nocí / 7 dnů

CENA:29.990,- Kč

 

 

Program zájezdu:

 1. den: setkání na letišti v Praze, odbavení a přímý let do Dubaje, příletové odbavení na letišti (včetně případného testování zdarma), přivítání českým delegátem, transfer do hotelu v Dubaji, nocleh
 2. den: po dobré snídani formou buffetu započne naše poznávání Dubaje - kosmopolitního města arabských tradic, zlata a neuvěřitelných projektů. Projedeme centrem města po tepně Sheik Zayed Road do nové čtvrti Marina. Cestou do čtvrti nejlepších pláží Jumeirah si budeme moci vyfotit ikonický hotel Atlantis, který leží na uměle vytvořených ostrovech ve tvaru palmy. Dopoledne se zastavíme na trhu Medinat Souk s typickou vůní kadidla a nabídkou tradičních výrobků. Trh je umístěn v areálu nejznámějších hotelů Medinat a Burj al Arab, odkud je lze také nejlépe vyfotit v zahradě, kterou protínají uměle vytvořené vodní kanály. Přes parné poledne se schováme v obřím nákupním centru Mall of Emirates, kde můžeme obdivovat také krytý lyžařský svah SKI DUBAI a můžeme pohodlně individuálně poobědvat (výběr z kuchyní celého světa). Odpoledne se přesuneme do historické části Dubaje, kde navštívíme museum, které nám představí nedlouhou historii města, které od malé rybářské vesničky vykvetlo do jedné z nejkrásnějších světových metropolí. Poté se projdeme trhem s látkami a tradičním dopravním prostředkem - dřevěnými lodičkami ABRA TAXI přeplujeme záliv zvaný „Creek“ ze čtvrti Bur do části Deira, kde se projdeme trhem s kořením (neopakovatelné barvy a vůně koření) do největšího trhu ze zlatem na světě - „Gold Soukh“. V průběhu dne nás čeká ještě návštěva Dubai Mall, jehož součástí je nejvyšší stavba světa, ikonický Burj Khalifa. Zájemci mohou fakultativně vyjet v rámci programu AT THE TOP do 124. patra a odtud spatřit celou Dubaj z letecké perspektivy. Naše dnešní putování zakončíme jedinečnou podívanou největší zpívající fontány DUBAI FOUNTAIN a necháme se překvapit na jakou světovou klasickou nebo moderní hudbu bude dnešní program připraven. Večer se vrátíme do našeho hotelu a budeme mít volný večer na toulání dubajskými uličkami (Dubaj patří mezi nejbezpečnější města na světě), individuální večeři apod. Fakultativně lze zajistit mimořádný zážitek - plavbu na tradiční dřevěné lodi Dhow s večeří, při které se na klidné vodě zálivu bude zrcadlit historická čtvrť Bur a moderní obchodní čtvrť zvaná Downtown na opačném břehu (večeře bude formou dobrého bufetu).
 3. den: po skvělé snídani se vydáme asi půlhodinovou jízdou na výstaviště EXPO DUBAI - zajisté doposud největší, nejmodernější, nejluxusnější Světové výstavy (vstupné je již zajištěno v ceně zájezdu). Ve futuristickém pavilonu České republiky budeme díky našemu partnerství s pavilonem přivítáni zástupcem pavilonu a při prohlídce získáme spoustu zajímavých informací o pavilonu CZECH SPRING, který si klade náročný cíl vyrábět v tomto pouštním prostředí unikátním systémem S. A. W. E. R. životodárnou vodu. Zajisté se dozvíme řadu praktických, odborných, ale i zábavných zákulisních příhod o přípravě projektu i samotné stavbě pavilonu. V průběhu celého dne budeme mít možnost navštívit celou řadu pavilonů dalších států (na Expu se představí téměř 200 států se svými pavilony). V podvečer transfer zpět do Dubaje a volný večer na nákupy, individuální večeři a další poznávání nebo využijeme střešního bazénu našeho hotelu pro lenošení s nádherným výhledem na nikdy nespící město.
 4. den: po snídani volný odpočinek na lenošení u bazénu nebo na pláži La Mer. Po poledni znovu vyrazíme na výstaviště EXPO 2020 (vstup je opět v ceně zájezdu). Tentokrát zůstaneme na výstavišti až do večera, abychom si mohli užít večerní osvětlení pavilonů, některá večerní představení(např. čínskou lampionovou show, skybar českého pavilonu apod.). Odjezd autobusem zpět do hotelu ve večerních hodinách.
 5. den: po snídani volný den k nákupům, koupání na pláži Jemairah, dalšímu poznávání Dubaje… Fakultativně lze zajistit celodenní výlet do Abú Dhabí - hlavního města nejvýznamnějšího emirátu (a také hlavního města celých Spojených arabských emirátů). V Abú Dhabí navštívíme Heritage museum, kde budeme seznámeni s životem původních obyvatel, ale také moderní části města, které soupeří s Dubají v přepychovosti, luxusu i nejlepších životních podmínkách na světě. Fotografii si uděláme také u bývalého sídla místních šejků, dnes ultraluxusního hotelu Emirates Palace hotel i Paláce Národů. Snad nejúchvatnější však bude návštěva Velké mešity šejka Zayeda. V podvečer se vrátíme zpět do Dubaje do našeho hotelu a můžeme využít večera k nákupům, procházkám či lenošení u bazénu.
 6. den: po snídani volný den, který lze věnovat nákupům, lenošení u hotelového bazénu s fantastickým výhledem, možnost koupání na známé pláži Jumeirah (vstup na pláž zdarma, transfer na pláž od hotelu není v ceně zájezdu, hotel již nenabízí shuttle bus zdarma). Zájemci se mohou vydat na super večerní výlet do pouště. Džípy 4x4 nás zavezou na písečné duny, kdy zažijeme adrenalinové sjíždění dun, ale také romantický dechberoucí západ slunce nad červenými písečnými dunami. Beduíni nás poté přivítají ve své vesnici, kde povečeříme, ochutnáme skvělou arabskou kávu s kardamomem, vodní dýmku, děvčata se nechají zkrášlit henou a všichni se můžeme za malý poplatek nechat povozit na velbloudovi...
 7. den: po snídani ještě lenošeníkolem 11:00transfer do obchodního centra Dubai Mall (případně fakultativně navštěva Dubai Frame, případně Infinity des Lumiéres), odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy

 

Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha - Dubai- Praha včetně odbaveného zavazadla 23 kg a příručního zavazadla, 6/7 nocí ubytování v Dubaji v hotelu**** se snídaněmi, celodenní prohlídku Dubaje s českým průvodcem, transfery z letiště do hotelu a zpět, 2x transfer na výstaviště EXPO a zpět, 2x celodenní vstupenku na EXPO včetně prohlídky českého pavilonu Czech Spring s průvodcem, služby českého delegáta při příletovém transferu a při celodenní prohlídce Dubají (dále pak je delegát k dispozici na teefonu), pojištění CK proti úpadku ve smyslu zákona 159/99 Sb.

 

Cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění 96,- Kč/os./den včetně pojištění storna zájezdu, připojištění COVID-19 + 87,- Kč/os./den, pobytové taxy (15,- AED/osoba/noc), příplatek za jednolůžkový pokoj: 8.990,- Kč, příplatek za večeře v hotelu Hyatt + 600,- Kč/os./den., vstupné do navštěvovaných objektů a dále vše, co není zahrnuto v cena zahrnuje…, spropitné průvodcům, řidičům, delegátům…

 

Fakultativní výlety:

 • celodenní výlet s průvodcem do Abu Dhabi + 1.990,- Kč,
 • projížďka lodí Dhow po zálivu Creek s večeří + 1.690,- Kč,
 • výjezd do 124.patranejvyšší budovy světa Burj Khalifa+1.290,-Kč,
 • večerní Jeep SAFARI – výlet džípy do pouště, jízda po dunách, západ slunce v poušti, večeře v beduínské vesnici (malování henou, jízda na velbloudovi apod.) + 1.490,- Kč,
 • návštěva Dubai Frame + 1.190,-Kč
 • návštěva Infinity Des Lumiéres + 1.190,-Kč

 

PROGRAM ZÁJEZDU LZE NA PŘÁNÍ ROZŠÍŘIT O POBYT U MOŘE S ALL INCLUSIVE – 4 noci v Dubaji a 3 noci v hotelu Hampton by Hilton Marjan Island v Ras Al Khaimach s All inclusive za příplatek + 13.000 Kč/os., návrat je pak o den později.