Zobrazit kategorie zájezdů»

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY DUBAI + ABU DHABÍ + oáza AL AIN


SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY   DUBAI + ABU DHABÍ + oáza AL AIN
05.12. - 11.12. 2022
Doprava: letecky
Destinace: Spojené arabské Emiráty
Cena: 37 990 Kč

Program zájezdu:

1. den: odbavení na letišti Praha a přímý let do Dubaje, přivítání našim českým průvodcem v Dubaji. Cestou do hotelu si povíme první informace o tomto fantastickém městě, ubytování v krásném novém hotelu Hyatt Place Dubai Jumeirah **** v srdci Dubaje, nedaleko pláže La Mer, nocleh

2. den: po dobré snídani formou bufetu započne naše poznávání Dubaje - kosmopolitního města arabských tradic, zlata a neuvěřitelných projektů. Tento den se budeme věnovat těm nejkrásnějším a nejznámějším místům v Dubaji. Nejdříve se podíváme do staré části, do čtvrti Deira, kde navštívíme trh s kořením Spice Soukh (určitě si koupíme vanilku, šafrán a voňavý arabský čaj…) a trh se zlatem Gold Soukh. Poté se přepravíme tradičním dopravním prostředkem - dřevěnými lodičkami ABRA TAXI přes záliv zvaný „Creek“ do čtvrti Bur, kde se projdeme orientálním trhem s látkami. Poté se již od Dubajského historického muzea vydáme před polednem po tepně Sheik Zayed Road do největšího nákupního centra na světě Dubai Mall, kde budeme mít možnost vyjet do 124. patra nejvyšší budovy světa – Burj Khalifa. Zbude nám čas také na individuální oběd a shlédnutí představení největší zpívající fontány přímo pod Burj Khalifou. Cestou do čtvrti nejlepších pláží Jumeirah si budeme moci vyfotit ikonický hotel Burj Al Arab – plachetnice a dáme si dobrou kávu v romantickém trhu Medinat Soukh s typickou vůní kadidla a nabídkou tradičních výrobků. Trh je umístěn v areálu nejznámějších hotelů Medinat a Burj al Arab, odkud je lze také nejlépe vyfotit v zahradě, kterou protínají uměle vytvořené vodní kanály. Odpoledne se ještě zastavíme na umělém ostrově Palm Jumeirah ve tvaru Palmy, na místě The Pointe, odkud je nejkrásnější pohled na ikonický hotel Atlantis a také nový hotel Royal Atlantis. Další zastávkou bude umělý ostrov BluWater Island s největším ruským kolem na světě a dechberoucí vyhlídkou na pláž Jumeirah a čtvrť Marina s mrakodrapy. V podvečer nás pak ještě čeká návštěva obchodního centra Mall of Emirates, kde můžeme obdivovat také krytý lyžařský svah SKI DUBAI a můžeme pohodlně individuálně povečeřet. (výběr z kuchyní celého světa). Večer se vrátíme do našeho hotelu a budeme mít volný večer na toulání dubajskými uličkami (Dubaj patří mezi nejbezpečnější města na světě), individuální večeři apod. Fakultativně večerní plavba tradiční dřevěnou lodí Dhow po kanálech čtvrti Marina s vyhlídkou na nejkrásnější mrakodrapy Dubaje.

3. den: posilněni skvělou snídaní budeme dnes věnovat poznání Dubaje úplně jinak. Zaměříme se na nejnovější zázraky moderní architektury a také na budoucí nejodvážnější, futuristické, fantastické a dechberoucí projekty. Prohlídku začneme návštěvou největšího obrazového rámečku na světě – Dubai Frame (150 m vysoká stavba, kde si nejdříve prohlédneme vizualizaci vzniku Dubaje a poté proskleným výtahem vyjedeme do výšky 150 m, kde budeme z jedné strany obdivovat staré město a z druhé pohled na moderní Dubaj, které vévodí nejvyšší stavba světa Burj Khalifa. Odvážlivci se budou moci projít po proskleném chodníku s pohledem 150 m na základnu stavby. Poté sjedeme zpět proskleným výtahem a shlédneme vizualizaci budoucnosti Dubaje. Poté se přesuneme na nové uměle vytvořené ostrovy Deira Islands, kde se navštívíme jedinečný trh Waterfront Market s čerstvým ovocem, zeleninou, masem a kořením. Z části Deira se vydáme po Sheik Zayed road do nově otevřeného Muzea Budoucnosti – MUSEUM OF THE FUTURE, které nám představí budoucnost nejen Dubaje, ale celého lidstva. O dpoledne se vydáme na jih do místa, kde se konala Světová výstava Expo, budeme si povídat o této mimořádné události a také o českém pavilonu, který slavil na Expu obrovský úspěch. Poté se přesuneme do květinové zahrady Miracle Garden s tisíci květin designovaných do tvarů pohádkových postav, zámků a dokonce letadla Emirates. Závěr dne bude patřit n ávštěvě areálu Global Village – takového permanentního „Expa Dubai“, kde jsou desítky obřích pavilonů různých zemí včetně trhů s tradičními výrobky a skvělým jídlem reprezentujícím danou zemi a region. Večer se vrátíme do hotelu.

4. den: po snídani celodenní výlet do Abú Dhabí - hlavního města nejvýznamnějšího emirátu (a také hlavního města celých Spojených arabských emirátů). V Abú Dhabí navštívíme Heritage museum, kde budeme seznámeni s životem původních obyvatel, ale také moderní části města, které soupeří s Dubají v přepychovosti, luxusu i nejlepších životních podmínkách na světě. Navštívíme také okruh Formule 1 Yas Marina, nakoukneme do vestibulu Ferrari World. V centru města navštívíme trh s datlemi, kde ochutnáme také pravou arabskou kávu s kardamomem a nejlepší datle, projedeme se po nábřeží Corniche, vyfotografujeme pobočku Pařížského musea Louvre, nejluxusnějšího hotelu Emirates Palace a poté již pojedeme do Velké mešity šejka Zayeda. V podvečer se vrátíme zpět do Dubaje do našeho hotelu a můžeme využít večera k nákupům, procházkám či lenošení u bazénu.

5. den: po snídani se vydáme na celodenní výlet do pouště do nejkrásnější oázy na světě Al Ain, kde se zastavíme u paláce Sheika Zayeda, navštívíme historickou pevnost Al Jahili Fort a také muzeum Al Ain, kde dozvíme více o tradičním životě beduínů a obyvatel pouště, pěstování datlí, obživě v oáze, tradicích a zvycích. Prohlédneme si také oázu palmových datlí, kemp chovatelů velbloudů a navštívíme také oblast horkých pramenů v základně Jebel Hafeet base. Večer se vrátíme do Dubaje.

6. den: po snídani volný den, který lze věnovat nákupům, lenošení u hotelového bazénu, možnost koupání na pláži, odpoledne možnost fakultativního výletu džípy 4x4 do pouště – sjíždění písečných dun, romantický západ slunce na poušti, večer představení ohnivé show, tanec děrvišů, břišní tanečnice a výborná BBQ večeře v beduínské vesnici.

7. den: po snídani ještě dopolední lenošení, transfer na letiště a odlet do Prahy

 

Cena zahrnuje: leteckou přepravu Praha - Dubai - Praha včetně odbaveného zavazadla 20 kg a příručního zavazadla, 6 nocí ubytování v Dubaji v hotelu **** se snídaněmi, 2 x celodenní prohlídku Dubaje s českým průvodcem, celodenní výlet do Abu Dhabí s českým průvodcem, celodenní výlet do pouštní oázy Al Ain s českým průvodcem, transfery z letiště do hotelu a zpět, pojištění CK proti úpadku ve smyslu zákona 159/99 Sb.

 

Cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění 96,- Kč/os./den včetně pojištění storna zájezdu, připojištění COVID-19 + 87,- Kč/os./den, pobytové taxy (15,- AED/pokoj/noc), příplatek za jednolůžkový pokoj: 15.990,- Kč, příplatek za večeře + 600,- Kč/os./den., vstupné do navštěvovaných objektů a dále vše, co není zahrnuto v cena zahrnuje…, spropitné průvodcům, řidičům, delegátům…

 

Fakultativní výlety a vstupy:

projížďka lodí Dhow po zálivu Creek s večeří + 1.690,- Kč, výjezd do 124. patra nejvyšší budovy světa Burj Khalifa + 1.290,- Kč, večerní Jeep SAFARI – výlet džípy do pouště, jízda po dunách, západ slunce v poušti, večeře v beduínské vesnici (malování henou, jízda na velbloudovi apod.) + 1.490,- Kč, Dubai Frame + 490,- Kč/os., Infinity Des Lumiéres + 1.190,- Kč – moderní vizualizace obrazů Van Gogh a stvoření vesmíru, vyhlídka The View at the Palm + 1.190,- K, projížďka na největším ruském kole Dubai Ain + 1.190,- Kč, muzeum voskových figurín + 1.490,- Kč, muzeum budoucnosti – MUSEUM OF THE FUTURE + 1.490,- Kč, vstup do květinové zahrady Miracle Garden + Global Village + 890,- Kč

 

Program může být upraven vzhledem k letovým časům apod. Změna hotelu za hotel stejné kategorie vyhrazena.

 

Ing. Stanislav Mikula, CK Donamo, Sokolovská 351, 686 01 Uherské Hradištěwww.donamo.cz, e-mail: donamo@donamo.cz, tel.: 606 445 791

Soubory ke stažení

  • SAE-DUBAI-ABU-DHABI-AL-AIN-5.12.-11.12.2022.doc (Stáhnout)