Zobrazit kategorie zájezdů»

Pohodový turistický zájezd do oblasti Solné komory


Pohodový turistický zájezd do oblasti Solné komory
07.6. - 12.6. 2021
Doprava: autobusem
Destinace: Rakousko
Cena: 9 250 Kč

6 denní zájezd s pohodovou turistikou, tentokrát nasměrovanou do oblasti západní oblasti masivu Dachstein a Salzburska. S ubytováním ve 3* hotelu s příslušenstvím, bazénem a polopenzí budete mít možnost navštívit nejatraktivnější místa této části Rakouska.

PROGRAM ZÁJEZDU
1.den: Odjezd z nástupních míst brzy ráno. Průjezd Rakouskem kolem Linze do oblasti SOLNÉ KOMORY do malebného městečka GMUNDEN, turistická procházka po východní straně jezera TRAUNSEE úbočím mohutné hory TRAUNSTEIN („Strážce Solnohradska“) s překrásnými výhledy na jezero a okolní hory. Trasa 2 km /1 hod. Krátká zastávka na procházku k zámku a kostelíku na ostrově ORT v jezeře Traunsee. Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.
2.den: Po snídani přejezd na severní stranu masivu Dachstein do vesničky GOSAU, k jezerům GOSAUSEE, odtud výjezd lanovkou GOSAUKAMMBAHN na náhorní planiny a alpské louky ZWEISELALMHÜTTE (1.436 m n. m.), s možností procházek k okolním chatám, např. možnost pokračovat do GABLONZER HÜTTE (1.550 m n. m.) s výhledy na Dachstein a okolní vrcholy. Trasa 3 km/1 hod. Zpět lanovkou k jezerům s možností procházky kolem GOSAUSKÝCH JEZER. Trasa 5 km/2 hod. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.
3.den: Po snídani cesta do centra Solnohradska, městečko HALLSTATT (UNESCO. Zastávka v kouzelném městě na břehu jezera Hallstatter See, kostel Nanebevzetí Panny Marie, kostnice). Procházka od jezera GRUNDLSEE k jezeru TOPLITZSEE a zpět. Trasa 4 km/1,5 hod s možností prodloužení o lodní výlet přes jezero Toplitzsee k vodopádům a dalšímu jezeru KAMMERSEE. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.
4.den: Po ranní snídani odjezd do města BAD ISCHL (lázeňské město, které bylo součástí letního sídla císaře), městečko ST. WOLFGANG (město na břehu jezera, kostel sv. Wolfganga s vyřezávaným oltářem). Možnost výjezdu legendárním parním vláčkem na horu SCHAFBERG (1.783 m n. m.) anebo možnost relaxace na břehu jezera s koupáním. Návrat na ubytování, večeře. Nocleh.
5.den: Po snídani odjezd do soutěsky LAMMERKLAMM (přírodní památka se nachází u městečka Abtenau na divoké řece Lammer, procházka soutěskou. Trasa 2 km/1 hod. Nejatraktivnější částí celé trasy je Tmavá soutěska, která je vklíněná do skály a působí tak dojmem malé „jeskyně“). Návštěva jeskyně EISRIESENWELT (největší ledová jeskyně na světě nad údolím Salzatal s řekou Salzach). Trasa 4 km/2 hod. Turistická procházka k vodopádu GOLLINGER WASSERFALL (75 m vysoký vodopád tekoucí přes dva skalní stupně). Trasa 2 km/1 hod. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.
6.den: Po snídani odjezd z hotelu, prohlídka města SALZBURG (město umění, kultury a jedinečné historie, které se v roce 1997 zapsalo na Seznam kulturního a přírodního světového dědictví UNESCO, Mozartovo město, pevnost Hohensalzburg, hřbitov sv. Petra s katakombami, Mozartův rodný dům, kouzelná Getreidegasse, zámek Mirabell a jeho zahrady). Cesta zpět do ČR, příjezd do nástupních míst ve večerních hodinách.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ubytování v Rakousku v 3* hotelu s příslušenstvím ve 2 lůžkových pokojích. Součástí ubytování je polopenze (snídaně - večeře). Součástí vybavení hotelu je i bazén a Spa centrum.

 

CENA ZAHRNUJE: Doprava zájezdovým autobusem, silniční poplatky a parkovné, 5x ubytování s polopenzí, pobytová taxa, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: vstupné, lanovky a dále vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“, připojištění COVID - popis připojištění naleznete zde

Doporučené kapesné na vstupy: 80,- EUR.

 

Změna programu s ohledem na počasí vyhrazena.

 

Nástupní místa:
Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

 

VS: 217