Zobrazit kategorie zájezdů»

Nordic walking


Nordic walking
14.6. 2022
Doprava: vlastní
Destinace: Česká republika
Cena: 999 Kč

Termín: úterý 14.6. 2022 od 9.00 do 12.00 hod.

poté možnost pokračování volně do terénu v Chřibech

 

CENA: 999 Kč/osoba

 

Cena zahrnuje: kurs NW s profesionálním instruktorem, zapůjčení kvalitních holí pro NW,

Místo konání kursu: lázně Smraďavka u Buchlovic – travnatá plocha před Loveckým zámečkem a přilehlé okolní terény.

 

Zveme Vás na kurs severské chůze Nordic Walking s profesionálním instruktorem v ČR s Mgr. Miroslavem Mirou, který je nadšencem a „průkopníkem“ severské chůze u nás. Od roku 2003 se věnuje a žije Nordic walkingem. Byl proškolen ve Finsku, kde se mu podařilo “dopátrat” k zakladatelům této pohybové aktivity v čele se Sirpou Arvonen, u kterého prošel prvním kurzem a následně byl certifikován na Master Trainera. Jeho cílem je motivovat sebe i ostatní pro každodenní pohyb, zejména v přírodě, která má ozdravný vliv na celého člověka včetně naší mysli. Miroslav Mira žije v Brně.

 

Co je Nordic walking? Je to příjemná technicky nenáročná pohybová aktivita, kterou může vykonávat každý, začátečník i výkonnostní sportovec v jakémkoli věku. Ale lze ho také doporučit lidem s nadměrnou tělesnou hmotností a lidem s různými tělesnými omezeními. Jedná se o pohybovou aktivitu – chůzi, při které dochází ke koordinaci nohou a paží spolu s odrážením se speciálními holemi.

 

Jaké jsou přínosy Nordic walkingu? Má pozitivní vliv na pohybový aparát a přispívá ke správnému držení těla. Při správné technice je využíváno až 90% svalů v těla a přispívá k uvolnění krčních, zádových a mezilopatkových svalů. Díky použití holí snižuje zátěž kloubů a přispívá k redukci hmotnosti.

 

 

Zájemci si mohou na místě zakoupit kvalitní hole na Nordic Walking.

Není potřeba předchozí zkušenost se severskou chůzí, vítány jsou všechny věkové kategorie, zvláště senioři.

 

Počet účastníků minimálně 10 osob, počet omezen na 14 osob.

Přihlášky nejpozději do 31.5.2022 nebo do vyprodání míst.