Zobrazit kategorie zájezdů»

České středohoří


České středohoří
03.7. - 06.7. 2021
Doprava: autobusem
Destinace: Česká republika
Cena: 4 590 Kč

4 denní autobusový zájezd spojený s turistikou v magické krajině sopečných vrcholů Českého středohoří, jehož přírodní krásy dokázal ocenit i slavný německý cestovatel Alexander von Humboldt, který označil výhled z Milešovky za nejkrásnější na světě, nebo Johann Wolfgang Goethe, který zdejší krajinu popsal jako zemský ráj.

PROGRAM ZÁJEZDU
1.den: Odjezd z nástupních míst v časných ranních do Oparna, výstup na vrch LOVOŠ (nefelinitová hora, nepřehlédnutelná dominanta s výhledy na všechny významné vrcholy Českého středohoří). Sestup a pokračování do malebného OPARENSKÉHO ÚDOLÍ (jedinečné území CHKO České středohoří, cesta kolem Milešovského potoka a Černodolského mlýna s restaurací ke zřícenině hradu OPARNO) a zpět k autobusu. Trasa - cca 8 km /3 hod/. mapa trasy Odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.
2.den: Po snídani odjezd do obce Kostomlaty, výstup ke stejnojmenné zřícenině hradu KOSTOMLATY (rozsáhlé torzo hradu, jedna z nejmalebnějších zřícenin v Čechách s dochovanou vstupní branou a dvěma válcovými věžemi). Pokračování okružní trasou zakončenou výstupem na MILEŠOVKU (královna Českého středohoří s meteorologickou stanicí na vrcholu. Nádherný kru-hový výhled). Trasa - cca 9,5 km /4 hod/.mapa trasy  Cestou zpět LITOMĚŘICE (historické královské město se spoustou památek a okolím zvaným Zahrada Čech, gotický hrad s expozicí českého vinařství s možností ochutnávek). Odjezd na hotel. Večeře a nocleh.
3.den: Snídaně, přejezd do oblasti Děčínské vrchoviny, TISKÉ STĚNY (nejzápadnější část Labských pískovců, skalní město s bizarními tvary skal). Turistická trasa naučnou stezkou kolem pitoreskních kamenných věží, možnost pokračovat pěšky na DĚČÍNSKÝ SNĚŽNÍK (turistická vycházka po vrchu největší české stolové hory přes Drážďanskou vyhlídku k rozhledně Děčínský Sněžník). Trasa - cca 12 km /4,5 hod/. mapa trasy  Odpoledne TEPLICE (lázeňské město s bohatou historií a také dlouhým seznamem významných návštěvníků, kdy mezi ty nejznámější patřili L. v. Beethoven, J. W. Goethe, císaři Josef II. a Leopold II., švédský král Gustav IV. a spousta dalších. Teplický zámek, Císařské lázně, Lázeňský dům Beethoven, kontroverzní Hadí lázně). Odjezd zpět na hotel. Večeře a nocleh.
4.den: Ráno po snídani odjezd z hotelu. Pěší túra kolem řeky Ohře do pevnosti. Trasa - cca 5 km /1,5 hod/, mapa trasy  TEREZÍN (pevnostní město založené císařem Josefem II., s rozsáhlým opevněním a podzemními chodbami. Za 2. svět. války sloužila Malá pevnost jako internační tábor židovského obyvatelstva). PLOSKOVICE (barokní romantický zámek, jehož počátky sahají do 18. století. V 19. stol. letní sídlo Habsburků. Prohlídka zámeckých interiérů a umělých jeskyní - grott, v přízemí zámku). Odpoledne odjezd zpět na Moravu. Návrat v pozdních nočních hodinách.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ubytování v turistickém hotelu (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí (večeře - snídaně).

 

CENA ZAHRNUJE: Doprava autobusem, parkovné a poplatky, 3x ubytování s polopenzí, průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje: vstupné do placených objektů, připojištění storna zájezdu 80,- Kč, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné na vstupy: 800,- Kč

 

Změna programu s ohledem na počasí vyhrazena.

 

Nástupní místa
Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

 

VS: 217