Zobrazit kategorie zájezdů»

Východní Tyrolsko s kartou


Východní Tyrolsko s kartou
05.9. - 08.9. 2019
Doprava: autobusem
Destinace: Rakousko
Cena: 8 290 Kč

LIENZ • MOOSALM • STERNALM • ZETTERSFELD • ASSLING PARK • MATREIER GOLDRIED • MUZEUM VOZŮ A VENKOVA • GOLZENTIPP • DÖLSACH • AGUNTUM

Program zájezdu:

1. DEN: Z Brna (další nástupní místa: Uherské Hradiště, Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav,...za příplatek) vyjedeme v ranních hodinách. Odpoledne se ubytujeme v malebné horské vesnici v údolí Lesachtal mezi Linezskými a Karnskými Alpami. Toto kouzelné místo s dřevěnými chalupami si vybrali také filmaři k natáčení jedné ze sérií James Bonda – Spectre. Náš hotel disponuje wellness – po celou dobu našeho pobytu budeme moci využívat krytý bazén, fitness, saunu, parní a bylinkovou lázeň, infračervenou kabinu, tepidarium a relaxační místnost. Před večeří budeme mít možnost projít se do starého centra nebo relaxovat a využívat wellness. Večeře v hotelu, nocleh.
2. DEN: Po snídani pojedeme do Lienze, města obklopeného masívy Lienzských Dolomit. Gondolovou lanovkou (v kartě) vyjedeme přímo z města ze stanice Schlossberg na Moosalm (1.000 m). Schlossberg je místem zábavy pro celé rodiny. Najdeme tady zoo koutek s husami a kozami, lezecký park i jednu z nejdelších letních bobových drah v Alpách (2,7 km, cca 9,50 €). Mezi piniemi je ukrytá rozhledna, ze které se nám po pár minutách chůze naskytne překrásný výhled na Lienz, celé údolí Isely a Grooswenediger. Horskou specialitu si můžeme vychutnat v místních restauracích a kdo si bude přát vyjet ještě výš, nasedne na sedačkovou lanovku (v kartě) a vyjede na Sternalm až do výšky 1.500 m. Lienz je město plné pamětihodností a kulturních nabídek – nad řekou Isel se majestátně tyčí 750 let starý zámek Bruck se svými vyso kými hradbami, dříve hraběcí sídlo, dnes muzeum a výstavní centrum (v kartě). Severně od nádraží zve staré město Liebburg s kostelíčkem Antoniuskirchl a františkánským klášterem k příjemné procházce. Najdeme zde spoustu kaváren, butiků a obchůdků s ručními pracemi. Milovníci vlaků si na své přijdou v Muzeu železnice (v kartě), které uchovává veterány z období 1898–2978. Seznámíme se s parními, elektrickými i dieslovými lokomotivami, uvidíme 54tunový sněžný pluh, signalizační zvony, lampy, technické hračky i modely železnice. Po poledni se otevírá také víkendový trh, kde budeme mít možnost nakoupit sýry, tyrolský špek a jiné produkty vypěstované a vyrobené s důrazem na soulad s přírodou. Před odjezdem z Lienze vyjedeme ještě další lanovkou na Zettersfeld (1.812 m) (v kartě), odkud budeme mít jako na dlani nejen celý Lienz, ale také celé Pustertalské údolí. V podvečer se vrátíme do hotelu na večeři. Možnost využití bazénu a wellness.
3. DEN: Po snídani zamíříme do Parku divočiny – Assling Park (v kartě). Na ploše o rozloze 80.000 m2 se ponoříme se do světa divokých zvířat. Během 1,5hodinové procházky parkem divočiny budeme potkávat jeleny, sovy, orly, horské kozy, bizony, sviště a další zvířata. Dostaneme se tak blíže k těmto zvířatům žijících v Alpách než kdekoliv jinde. A po celou dobu budeme obdivovat nádherná panoramata Alp, jelikož park je fantasticky umístěn na slunné svahy údolí Pustertal. V areálu se nachází i obchod se suvenýry a restaurace. Poté již přejedeme do oblasti Glocknerských Alp. Z Kals am Grossglockner vyjedeme lanovkou Matreier Goldried (v kartě) na vyhlídkovou plošinu Adler Lounge do výšky 2.621 m. Rozevřou se nám dechberoucí výhledy – za dobré viditelnosti spatříme více než 60 vrcholů, které jsou vyšší než 3.000 m. Nabízí se zde kombinace procházek nebo se můžeme kochat na sluneční terase spektakulární restaurace Adler Launge. Po návratu do Obertilliachu se projdeme do starého centra a prohlédneme si kolekci starobylých povozů a vozů včetně svatebního kočáru v nově otevřeném mini Muzeu vozů a venkova (v kartě). Možnost relaxace v hotelu, večeře.
4. DEN: Po snídani se s Obertilliachem rozloučíme „letem“ 10místnou gondolou Golzentipp (v kartě). Během jízdy nad vesnicí se budeme vznášet a obdivovat nádherný panoramatický výhled 360°. Během pěti minut budeme přeneseni do krásné scenérie zcela stvořené pro horské procházky a túry. Naším posledním cílem bude městečko Dölsach. Navštívíme jediné římské město nacházející se v oblasti dnešní spolkové země Tyrolsko, Aguntum (v kartě). Prostřednictvím nového muzea se dozvíme o každodenním životě Římanů – navštívíme nejen archeologické muzeum a budeme mít možnost vystoupit na 18 m vysokou pozorovací věž, ze které budeme mít jako na dlani celý areál vykopávek – římské lázně, fórum, ale také antický obchodní dům agoru. K největším atrakcím tohoto muzea ale patří rekonstrukce luxusního římského atriového domu s velkým mramorovým bazénem. Na závěr se do římského období ponoříme během dokumentárního filmu. Poté již odjedeme do ČR, návrat do Brna v pozdních večerních hodinách.

CENA ZAHRNUJE
• dopravu autobusem
• 3× ubytování ve 2lůžkových pokojích v 3* hotelovém komplexu s bazénem a wellness
• 3× polopenzi (4 chody a salátový bufet)
• neomezený vstup do hotelového wellness
• průvodcovské služby

PŘÍPLATKY
• jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 1400,- Kč
• pojištění léčebných výloh a storna (os/pobyt) - 290,- Kč

• 3denní Glockner-Dolomiten kartu cca 42 €, děti 6-14 let cca 21 € (zahrnuje lanovky, vstupy 2. – 4. den)

• pobytová taxa cca 6 €/os/pobyt (platba v hotelu)

VS: 904