Zobrazit kategorie zájezdů»

Uzavírání cyklosezóny v Korutanech


Uzavírání cyklosezóny v Korutanech
26.10. - 28.10. 2019
Doprava: autobusem / vlastní
Destinace: Rakousko
Cena: 1 600 Kč

Tři volné dny na kolech v Rakousku

Zveme vás na  uzavírání cyklosezóny  v Korutanech na Rakouské riviéře u Ossiachersee a lázeňského města Villach, projedeme se i okolo nádherného Wörtersee.

- s možností naší dopravy i vlastní , ubytování, stravování, bohatý program
- jezero Ossiacher See, lázeňské město Villach a okolí
- jezero Wörtersee a lázeňské město Krumpendorf

Oblast kolem jezera Ossiacher See a lázeňského městečka Villach je jednou z nejkrásnějších oblastí Rakouska. Okouzlí vás především krásné horské masivy kolem jezera, dostupné s pomocí lanovek a také množství a krása vody, ať z řeky Drávy nebo z Korutanských jezer. Místo jsme zvolili na ukončení cyklosezóny 2019  díky krásnému prostředí a spoustě  nenáročných cyklostezek všude okolo jezera.  Kdo bude chtít, může kromě kol  a  téměř povinného výjezdu lanovkou  na Gerlitzen využít bobové dráhy, golfové hřiště, jízdu na koni či termály ve Villachu. Třevtí den navštívíme i skvost Korutan – nádherné jezero Wörtersee a projedeme se po jeho severním břehu až do Krumpendorfu.  Nechte se okouzlit rakouskou riviérou s příjemným počasím a využijte celé volné tři dny ve vrcholícím podzimu.

Ubytování je možno alternativně, pro účastníky zájezdu s dopravou směřujeme ubytování do  hotelu Krappinger, s kterým máme velmi dobré zkušenosti a nabízí  kromě kvalitních služeb i krásné výhledy na jezero.  Na požadavek klientů s vlastní dopravou  zajistíme ubytování prakticky v kterékoli obci  kolem jezera Ossiachersee nebo ve Villachu v dalších ubytovacích kapacitách.

Ubytování dle požadavku ve všech kategoriích: apartmány s vybavenou kuchyňkou pro možnost vlastního vaření, 2- až 4- lůž. pokoje v soukromí, v penzionech, hostincích či hotelích***, orientační ceny dle níže uvedené tabulky.

bežný apartmán, bez stravy penzión, 2-4lůž. pokoje, snídaně hostinec, 2-4lůž. pokoje, polopenze Hotel Krappinger***, 2-3lůž pokoje, snídaně
1.600,- Kč/os./2 noci 1.900,- Kč/os./2 noci 3.800,- Kč/os./2 noci 3.380,- Kč/os./2 noci

 

Gästehaus Krappinger zajištěn pro účastníky s dopravou: hotel leží na břehu jezera v krásné zahradě, nabízí útulné pokoje pro relaxační pobyt.  Také jsou možné na vyžádání apartmány s kuchyňským koutem s možností vaření. V celém objektu je zdarma dostupné Wi-Fi.

Stravování: v apartmánech vlastní, v soukromí a penziónech snídaně, v hostincích a hotelích polopenze. V hotelu Krappinger snídaně.

Doprava: vlastní, vzdálenost ze Zlína a UH cca 550 km nebo minibusem s vlekem na kola

Cena pro účastníky s dopravou:

V ceně: Ubytování a stravování dle tabulky včetně všech energií, povlečení, závěrečný úklid (s vyjímkou apartmánů), turistická taxa.

Placení na místě pro účastníky s vl. dopravou (povinný poplatek): apartmány - závěrečný úklid cca 20-30 €/apt.

Služby za příplatek: cestovní pojištění (24,- Kč nebo 55,- Kč/os./den).

Doprava: při dopravě minibusem pro 9 osob – 7 cestujících cena 1530 Kč. Cena se hradí řidiči.

Při dopravě minibusem pro 20 osob – min. 18 cestujících  cena  1800 Kč.

Program pro cykloturisty s autobusovou dopravou i vlastní: program je doporučený

 1. den  - odjezd z Uh.Hradiště  ve 4.00 hod.  (další odjezdová místa budou určena podle míst bydliště účastníků), od 12. 00 hodin půldenní cykloprojížďka Směr Villach k Faaker See a zpět kolem Drávy do Ossiachu (50 km), večer možnost pěších vycházek okolo jezera

2.den – celodenní výlet okolo jezera Ossichersee, celkem na kole cca 35 km, během výjezdu výjezd lanovkou na Gerlitzen, možnosti návštěvy Hradu Lanskron a projížďky lodí po jezeře. Pro zájemce po ukončení cyklovýletu možnost výletu do termálů do Vilachu.

3.den – celodenní cyklovýlet směr Wörtersee, projedeme okrajem Villachu směr Velden a po severním břehu Wörtersee do Krumpendorfu. (45 km)   Zde naložíme kola a odjedeme domů, odjezd v 15 hodin, návrat mezi  21.30 – 22  hodin.

Tipy na výlety:

- projížďky lodí po jezerech Ossichaer See a Faaker See

- lázeňské město Villach (lázně, staré město),

- hradní zřícenina Landskron se hrdě vypíná na kopci mezi jezerem Ossiacher See a městem Villach, zajímavostí jsou zde přehlídky dravých ptáků a jedinečné ZOO tak trochu jinak – Affenberg ("opičí hora"), kde máte možnost procházet se po území opic přímo ve volné přírodě, bez plotů a skleněných zábran (Japonští Makakové)

- Gerlitzen – horský masiv vypínající se přímo na břehu jezera Ossiacher See, turistický ráj, výjezd možný lanovkou nebo po panoramatické horské silnici (platí se mýtné)

- výletní a lázeňské městečko Krumpendorf na břehu Wörtersee