Zobrazit kategorie zájezdů»

Srí Lanka - sen cestovatelů


Srí Lanka - sen cestovatelů
05.3. - 16.3. 2019
Doprava: letecky Praha
Destinace: Srí Lanka
Cena: 42 900 Kč

Po tropickém ostrově nevšedních přírodních krás s bohatou historií a pohostinnými, usměvavými obyvateli.

Sleva 1000 Kč do 30. 9. 2018

Proč cestovat s námi?

♥ Poletíte s leteckou společností Emirates se skvělým servisem na palubě.
♥ Ubytování je zajištěno v konkrétních hotelech, které si můžete předem prohlédnout na internetu.
♥ Po celou dobu zájezdu (z Prahy do Prahy) je zajištěn servis průvodce.
♥ Výklad v českém jazyce je zajímavý a podrobný. Program je bohatý.

Program zájezdu:
5. 3. 2019 - úterý - Sraz na letišti v Praze ve 12:30, odlet v 15:15 s leteckou společností Emirates. Prohlédněte si prostřednictvím aplikace Google letadlo A380, které létá z Prahy do Dubaje. Váš cestovatelský zážitek začíná již na palubě tohoto super stroje.
6. 3. - středa - Přílet do Dubaje v 00:20, přestup na linku do Colomba, odlet z Dubaje v 02:35. Přílet do Colomba v 08:25. Z letiště pokračuje naše cesta do centra ostrova. Navštívíme jeden z nejkrásnějších buddhistických klášterů Siri Gautama Sambuddharaja Maligawa, který se podobá zlatému paláci. Zelenou krajinou vnitrozemí přijedeme do vesnice Sigiriya, kde se ubytujeme v hotelu Saunter Paradise 4*. Odpočinek, ubytování a večeře. Hotel je umístěn v krásné zahradě, má plavecký bazén, milý personál a výbornou kuchyni.
7. 3. - čtvrtek - Po snídani odjezd do Anuradhapury , prvního královského města Srí Lanky, které až do roku 993 po tisíc let ovlivňovalo dějiny země. Králové Anuradhapury vládli ve zlatém věku sinhálské kultury a chrámy a ohromné dágoby (pagody), které budovali, předčily co do velikosti pouze egyptské pyramidy. V Anuradhapuře, která je stále svatým městem buddhistů, navštívíme posvátný a snad nejstarší strom na světě „Srí Maha Bodhi“, vysazený v r. 245 př. n. l. Zhlédneme zbytky Bronzového paláce, budeme se obdivovat velikosti velké bílé dágoby Ruvanveliseya, největšímu klášteru Srí Lanky a dágobě Abhaya giri ze 2. století . Zhlédneme velkou dágobu Jetavana ze 3. století, doposud největší cihlovou stavbu světa. Genialitu stavitelů oceníme u vodních nádrží Kuttam Pokuna. Odpoledne návštěva skalního chrámu Ran Giri v Dambule s pěti jeskyněmi vyzdobenými freskami a 150 sochami Buddhy a králů. Návrat do hotelu Saunter Paradise. Večeře a nocleh.
8. 3. - pátek - Po snídani v hotelu zamíříme do Polonnaruwy , středověkého hlavního města Srí Lanky, které dosáhlo vrcholu slávy ve 12. století. Unikátní příklady středověké cihlové architektury, např. kruhový chrám Vatadage, zbytek chrámu Hatanage, kde se uchovávala nejcennější relikvie Buddhova zubu, ruiny sálu královské rady, Rankot vihára - největší buddhistická stúpa v Polonnaruwě vysoká 54 m. Zajímavé jsou také čtyři obří sochy Buddhy vytesané z jednoho skalního masivu – Gal vihára. Za pozornost stojí také Parakrama Samudra – umělé jezero obřích rozměrů vybudované ve 12. století. Po prohlídce Polonnaruwy zamíříme do národního parku Minneriya. Na 8890 hektarech lesa žijí populace slonů a jelenů sambar, přilétají sem hejna ptáků a při troše štěstí je možno spatřit levharta na lovu. Národní park se rozprostírá kolem Minnerijské nádrže, která byla postavena ve 3. st. n. l. králem Mahasenou. Parkem budeme projíždět v džípech. Návrat do hotelu , večeře a nocleh.
9. 3. - sobota - Po snídani odjezd do Sigiriye a výstup na 180 m vysokou Lví skálu, na které stojí skalní pevnost z 5. století n. l., kterou 4 roky stavělo 35 tisíc řemeslníků. V pevnosti jsou slavné fresky žen, „zrcadlová stěna“ z vyhlazeného kamene a známé zahrady, ze kterých je nádherný pohled do krajiny. Lví skála je nejznámějším turistickým místem Srí Lanky. Po sestupu ze Lví skály odjedeme do vesnice Hiriwadunna, abychom se seznámili se způsobem života mimo turistická centra. Ve volském povoze projedeme kolem jezera Hiriwadunna s výhledem na Lví skálu. Nasedneme do člunů a budeme plout po hladině plné vodních lotosů. Potom přijedeme do vesnice, kde bude ve vesnickém domě připraven tradičním způsobem oběd, uvařený na ohni v hliněném nádobí. Po návštěvě vesnice zamíříme do městečka Habarana, na jehož okraji již na nás budou čekat krotcí sloni, na jejichž hřbetech se vypravíme na safari do okolní krásné krajiny. Sloní safari patří mezi nezapomenutelné zážitky. Návrat do hotelu Saunter Paradise, večeře a nocleh.
10. 3. - neděle - Po snídani odjezd z hotelu, návštěva řezbářské manufaktury, kde se vyrábějí dekorativní a užitné výrobky z vzácných dřev, oblíbené jako suvenýry. Zastávka v ajurvédské zahradě koření v Matale, kde se podíváme, jak roste exotické koření, a ze zajímavého výkladu se dozvíme o léčivých vlastnostech jednotlivých rostlin. Možnost zakoupení léčebných, podpůrných a kosmetických výrobků v ajurvédské lékárně. V Matale navštívíme také hinduistický chrám Sri Muthumariamman vyzdobený sochami tisíci božstev. Další cesta povede do Kandy, posledního hlavního města sinhálského království. Kandy leží rozloženo na břehu malebného jezera ve výšce 500 m nad mořem. Návštěva chrámu Posvátného Buddhova zubu, ve kterém je uchovávána nejcennější relikvie Srí Lanky. Večer zakončíme shlédnutím představení kandyjských tanečníků a bubeníků, v závěru představení je chůze po žhavém uhlí. Večeře a nocleh v hotelu Royal Kandyan 4* v Kandy.
11. 3. - pondělí - Po snídani návštěva Muzea drahých kamenů v Kandy. Těžba drahých kamenů a jejich zpracování je důležitým odvětvím v zemi. Odjezd na vysočinu, cesta zalesněnou horskou krajinou, zastavení u vodopádu Ramboda, který padá z výšky 108 m. Návštěva čajových plantáží a továrny na zpracování čaje. Ochutnávka skvělých cejlonských čajů a možnost nákupu v tovární prodejně. Příjezd do horského města Nuwara Eliya, které leží 1868 m nad mořem pod nejvyšší horou ostrova Pidurutalagala (2524 m n. m.). Kvůli příznivému klimatu a anglickému rázu města se městu říká „Malá Anglie.“ Krátké volno ve městě, návrat do Kandy, večeře a nocleh v hotelu Royal Kandyan 4*.
12. 3. - úterý - Po snídani v hotelu návštěva manufaktury na výrobu tradiční srílanské batiky. Odjezd z Kandy, další zastávkou je Pinnawela. Návštěva parku, v kterém je chováno kolem 100 slonů, o které pečují jejich ošetřovatelé. Dnes proslulá atrakce, oblíbená u místních návštěvníků a turistů, začínala jako místo, kde byla vychovávana osiřelá slůňata. Zhlédneme krmení mláďat a impozantní průvod slonů, kteří se jdou koupat do blízké řeky. Slonům můžete na místě nakoupit banány, které si s chutí vezmou přímo z ruky. Po návštěvě Pinnawely odjezd na západní pobřeží ostrova. Ubytování v plážovém resortu Dickwella Resort and Spa 4* u Indického oceánu. Hotel s bazénem, zahradou plnou palem a písečnou pláží je ideálním místem pro odpočinek. Ubytování a večeře.
13. 3. - středa - Volný den, pobyt s polopenzí v plážovém hotelu u oceánu.
14. 3. - čtvrtek - Volný den , pobyt s polopenzí v plážovém hotelu u oceánu.
15. 3. - pátek - Po snídani v hotelu odjezd do Galle, malebného města s památkami na koloniální minulost Srí Lanky. Své stopy zde zanechali Portugalci, Holanďané i Angličané. Projdeme se opevněnou Holandskou pevností, uvnitř které se rozkládá malé město obydlené pestrou směsicí národností. Cestou zastávka na forografování rybářů lovících na kůlech. Návštěva záchranné stanicde mořských želv v Kosgoda. Dále vede naše cesta do Colomba, největšího města Srí Lanky. Prohlídka významných budov a památek, trh Pettah. Návštěva moderního obchodního domu ODEL a shopping mallu Arpico pro poslední nákupy. Večeře v restauraci. Před půlnocí odjezd na letiště.
16. 3. - sobota - Odlet z Colomba ve 2:55, přílet do Dubaje v 5:55, odlet z Dubaje v 8:55, přílet do Prahy ve 12:35. Opět na křídlech úžasných Emirates. Všechny časy jsou místní časy.

V ceně je zahrnuto: letecká doprava se společností Emirates včetně všech tax a příplatků, autokarová doprava na Srí Lance, 9 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím kategorie 4*, polopenze dle programu, vstupné uvedené v programu, safari na slonech, doprovod českého průvodce již z Prahy, výklad v češtině po celou dobu zájezdu, doprovod místního průvodce dle zákona, pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře

V ceně zájezdu není zahrnuto: obědy (se zastávkami na oběd je v programu počítáno), nápoje po večeři, spropitné ve výši 30 EUR (vybírá se na místě)

příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 900 Kč
sleva pro třetí osobu na pokoji: 1 500 Kč

vstupní vízum - vízum stojí od 1. 1. 2016 35 USD, cestovní kancelář vyřídí zdarma, platba v Kč dle aktuálního kurzu

VS: 022