Zobrazit kategorie zájezdů»

Sibiř - zimní pohádka na Bajkalu


Sibiř - zimní pohádka na Bajkalu
22.2. - 28.2. 2019
Doprava: letecky Praha
Cena: 38 990 Kč

FIRST MINUTE SLEVA: -8% = 35 871,- Kč

Irkutsk – Bajkal – Listvjanka – Olchon

· bohatý program, setkání se šamanem, 5x plná penze
· vstupy dle programu v ceně
· česky hovořící průvodce

Program zájezdu:
1. DEN: dopolední odlet z Prahy do Irkutsku (přes Moskvu)
2. DEN: Irkutsk - V brzkých ranních hodinách přílet do Irkutsku. Setkání s průvodcem na letišti, transfer do hotelu na ubytování a odpočinek, pozdní snídaně. Po snídani následuje 3-hod. prohlídka historické části města – Znamenský klášter, dřevěné domy s vyřezanými motivy na stěnách a rámech oken, ulice Karla Marxe, památník Alexandra III., břehy řeky Angary, 130. okrsek (nově zrekonstruovaná historická část města) a návštěva muzea Děkabristů (hrdinové povstání proti carovi r. 1825). Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
3. DEN: Listvjanka - Po snídani odjezd do vesničky Listvjanka, nejbližšího turistického centra v okolí Irkutsku na břehu jezera Bajkal. Po cestě bude první zastávka ve skanzenu v Taltsy, muzeu s dřevěnými domy, kostely a hospodářskými budovami, které se rozkládá na ploše 67 ha a zahrnuje 40 staveb a více než 8000 předmětů vysoké historické hodnoty. Skanzen přibližuje život obyvatel žijících u Bajkalu v 17. až 19. st., přičemž nejstarší budovou je věž pevnosti Ilimsk z r. 1667. Přejezd do vesničky Listvjanka k ústí řeky Angary, návštěva bajkalského muzea, kde jsou umístěna akvária s endemickými bajkalskými druhy ryb a tuleňů. Oběd v místní restauraci, poté bude přejezd vznášedlem po ledě do přístavu Bajkal, kde vyjedete sedačkovou lanovkou na vyhlídkovou plošinu Kamen Čerského s panoramatickým výhledem na jezero Bajkal při západu slunce z ptačí perspektivy. Návrat do města Irkutsk, večeře v místní restauraci, transfer do hotelu, nocleh.
4. DEN: Irkutsk – Usť-Ordynskij – ostrov Olchon - Po snídani transfer na ostrov Olchon (asi 320 km minibusem). Přibližně v polovině cesty bude zastávka ve vesnici Usť–Ordynskij, setkání se šamanem, informace o životě a zvycích národů, které osídlovaly jižní Bajkal (např. Burjati, Evenkové aj.), návštěva oblastního muzea v Usť–Ordě se zajímavou expozicí z oblasti paleontologie (kosti mamutů, nosorožců, jelenů) a také bytové kultury Burjatů z 19. st.. Po zastávce na oběd v komplexu zvaném Zlatá Horda (v ceně), přejezd k „ledové cestě“, která vede přes tzv. Malé moře na ostrov Olchon. Přestup do terénních minibusů UAZ, jízda přes zamrzlý Bajkal do hotelu na ostrově, večeře v hotelu, nocleh.
5. DEN: ostrov Olchon: skála Šamanka – mys Choboj – ledové jeskyně - Po snídani odjezd k mysu Choboj – nejsevernějšímu mysu a současně nejkrásnějšímu místu ostrova Olchon. Dále návštěva mysu Sagan-Chušun, mysu Burchan (Šamanské skály), který je jedním z devíti posvátných míst v Asii a nachází se nedaleko vesničky Chužir, největšího sídla na ostrově. Během výletu bude zastávka na oběd. Po obědě budete moci obdivovat kouzelné ledové jeskyně s velkými rampouchy a průzračný led jezera Bajkal. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.
6. DEN: Olchon – Irkutsk - Po snídani odjezd terénními minibusy UAZ zpátky na pevninu přes tzv. ledovou cestu – část Bajkalu zvanou Malé moře. Následuje odjezd minibusem zpět do Irkutsku, ubytování v hotelu, večeře, nocleh.
7. DEN: odlet Irkutsk – Moskva – Praha - Po snídani odjezd na letiště, plánovaný odlet po poledni, plánovaný přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje: Letenku Praha – Irkutsk – Praha (přes Moskvu, do ceny letenky 14 000,- Kč), letištní taxy a poplatky, transfery, 5x ubytování v hotelu 2-3*, 5x plnou penzi, služby místního průvodce a česky hovořícího průvodce, výlety a vstupy dle programu, přejezdy dopravními prostředky dle programu.

Cena nezahrnuje: Doprovodné služby mimo program, alkoholické nápoje, turistické vízum (2 390 Kč/os.), komplexní cestovní pojištění (70 Kč/os./den), příplatek za jednolůžkový pokoj (4 000 Kč).

Minimální počet účastníků: 8 osob

VS: 936