Zobrazit kategorie zájezdů»

Salcburk a Orlí hnízdo


Salcburk a Orlí hnízdo
06.9. - 08.9. 2019
Doprava: autobusem
Destinace: Rakousko
Cena: 4 090 Kč

Cena first minute: 3 855,- Kč, (3 579,- Kč přistýlka) platí pro oba termíny do 31.12.2018.

SALCBURK (UNESCO) • HELLBRUNN • HITLEROVO „ORLÍ HNÍZDO“ • KÖNIGSSEE

Další termín: Počet nocí:  Cena - osoba ve 2-lůžkovém pokoji Cena - 3. osoba na přistýlce
06.09.-08.09. 2 4 090,- Kč 3 790,- Kč

Program zájedzu:

1. den: V brzkých ranních hodinách vyjedeme z Brna (další nástupní místa trasy 1, 2, 3). Odpoledne přijedeme do Salcburku, okouzlujícího barokního města, které bylo v roce 1997 prohlášeno mezinárodní organizací UNESCO za světové kulturní dědictví. Naše seznámení se Salcburkem začneme procházkou krásnými zahradami zámku Mirabell. Půjdeme kolem Mozartova domu, kde génius bydlel, i kolem jeho rodného domu přes slavnou Getreidegasse na Univerzitní náměstí i k baroknímu Dómu na Chrámovém náměstí. Pokud bude dostatečně vysoká hladina vody na Salzachu, zakončíme den projížďkou po řece, kde nastoupíme na jednu z prosklených lodí, svým designem ve světě unikátní, abychom mohli objevovat starobylý Salcburk během cca 40 minutové plavby (v kartě). Ubytování v penzionu v okolí Salcburku.
2. den: Po snídani navštívíme zámek Hellbrunn (v kartě) – renesanční víkendové sídlo arcibiskupa Markuse Sittikuse. Během procházky zámeckou zahradou se i my staneme jeho hosty a budeme se bavit stejně jako hosté před 400 lety různými vodními triky, senzacemi a překvapeními. Po prohlídce pojedeme do centra Salcburku a pozemní lanovou dráhou (v kartě) vyjedeme na pevnost Hohensalzburg. Výhled z pevnosti bere dech a my se projdeme nejlépe dochovaným středověkým hradem v celé Evropě. Poté již budeme mít dostatek času, abychom maximálně využili všech výhod Salcburské karty. Neměli bychom si nechat ujít návštěvu Mozartova rodného domu, můžeme navštívit katakomby sv. Petra, Festspielhaus, rezidenční galerii i některá muzea. Atmosféru Salcburku si nejlépe vychutnáme při šálku lahodné kávy s pravou ručně vyráběnou Mozartovou koulí u Fürsta. Zájemci mohou navštívit i největší pivovar na světě Stiegl a také ochutnat vzorky místních piv (místní doprava i vstup v kartě). Večer se vrátíme na ubytování.
3. den: Po snídani přejedeme do oblasti Berchtesgadenu. Vyjedeme místním autobusem a výtahem na horu Kehlstein (1 834 m) k „Orlímu hnízdu“ A. Hitlera a vychutnáme si pohled na panorama německých Alp. Budeme mít volno k procházkám nebo k obědu v místní restauraci. Odpoledne sjedeme k jezeru Königssee, které svou barvou a okolím připomíná norské fjordy. Po jezeře budeme mít možnost absolvovat projížďku výletní lodí kolem vodopádu ke kapli sv. Bartoloměje, ležící pod horou Watzmann. Do Brna se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

CENA ZAHRNUJE
• dopravu autobusem
• 2× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 2× snídani
• průvodcovské služby

PŘÍPLATKY
• jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 600,- Kč
• 2x večeře (os/pobyt) - 750,- Kč
• Salcburská karta - zahrnuje všechny vstupy v Salcburku (24 hodin) (dospělý/pobyt) - 830,- Kč
• Salcburská karta - zahrnuje všechny vstupy v Salcburku (24 hodin) (dítě do 15 let/pobyt) - 420,- Kč
• pojištění léčebných výloh a storna (os/pobyt) - 116,- Kč
• Předpokládaná částka na vstupy cca 30 €.

VS: 004