Zobrazit kategorie zájezdů»

S Nordic walking – chytře do kondice!


S Nordic walking – chytře do kondice!
04.10. 2020
Doprava: vlastní
Destinace: Česká republika
Cena: 899 Kč

Ochutnejte pozitivně nabíjející svižnou severskou chůzi a cvičení s holemi  jako kondiční aktivitu!

Rozpumpujte své srdce, zahřejte a posilte svaly, vyvětrejte mysl a zasaďte si zdravý návyk k pravidelnému pohybu venku, v přírodě.  S Mirou to jde.)

Termín: neděle 4.10. 2020, od 10.00 – 13.00 hod.

Cena: 899,- Kč

Cena zahrnuje: kurz se zakladatelem Nordic walking u nás, Mgr. Miroslavem Mirou. Zapůjčení kvalitních holí pro NW, které vás nadchnou svou lehkostí a funkčností. Zážitkové a fundované vedení s elegancí, humorem a nadhledem. Plní se i přání, když se vysloví – Mirou na míru k tématu:)

Místo konání kursu: Lázně Leopoldov (sraz před Loveckým zámečkem na Smraďavce u Buchlovic)

CK DONAMO spolupracuje s prvním profesionálním instruktorem Nordic walking v ČR s Mgr. Miroslavem Mirou, který je nadšencem a „průkopníkem“ Severské chůze u nás (od 2003).  

Díky životu ve Finsku přináší s pohybem i inspiraci severského životního stylu (přístupu k sobě). 

Mirovo malé motto ke kurzu: "Furt v pohybu pro zdraví a kondici"...zejména v přírodě, která má ozdravný vliv na celého člověka včetně naší mysli. "Hledám cestu a síly v každodenním životě jak se motivovat pro pravidelný (snad i každodenní) pohyb. Přeji si obyčejné - být při síle pro život." Miroslav Mira žije v Brně. Více na www.nordicsports.cz.

Co je Nordic walking? Je to příjemná technicky nenáročná pohybová aktivita, kterou může vykonávat každý, začátečník i výkonnostní sportovec v jakémkoli věku.  Lze ji doporučit lidem s nízkou kondicí či vyšší tělesnou hmotností i lidem s různými tělesnými omezeními. Jedná se o pohybovou aktivitu – chůzi, při které dochází k obnovení přirozené koordinace pohybu nohou a paží kombinované s posílením svalstva díky odrazu z holí. Venku v přírodě.

Jaké jsou přínosy Nordic walkingu? Vzniká dobrý návyk – chuť chodit, chodit ven, chodit pravidelně, chodit všude (ve městě i do přírody), objevovat stezky za svými humny a blízké okolí, kde žijeme (či okolo chalupy, míst, kde trávíme volný čas, dovolenou). Můžeme objevit radost z chůze, pohybu venku v přírodě, poznat nové aktivní lidi.

Zdravo okénko: NW má pozitivní vliv na pohybový aparát, šetří ho a posiluje. Např. přispívá ke správnému držení těla, uvolnění páteře, posílení hlubokých, zádových a mezilopatkových svalů, odlehčení nosných kloubů, posílení trupu, břicha, paží (tvorba svalů a zpevnění nám dá zdravá záda), zvyšuje srdeční i plicní kapacitu, ladí hladiny hromonů, odbourává stres a přináší dobrou náladu atd.

Hole přináší mnoho možností využití také ve cvičeních - posilování, protahování a to hlavně venku pod širou oblohou, na vzduchu (slunci:) = nejlepší posilovna pod sluncem = Free Outdoor Gym.

Počet účastníků minimálně 10 osob, počet omezen na 14 osob.

Přihlášky do 31. 5. 2020