Zobrazit kategorie zájezdů»

Plzeňsko a Brdy na kole po atraktivních místech


Plzeňsko a Brdy na kole po atraktivních místech
25.8. - 29.8. 2020
Doprava: Mikrobus, vlak, vlastní
Destinace: Česká republika
Cena: 3 300 Kč

Plzeň a celé Plzeňsko patří k žádaným destinacím tuzemského cestovního ruchu a společně s Rokycanskem a Brdy jsou vyhledávanými turistickými cíly. I pro nás z Moravy je to oblast určitě zajímavá a možná méně známá. Plzeń byla v roce 2015 evropským městem kultury, Rokycansko rovněž vyniká mnoha zajímavostmi a Brdy jako nejvyšší středočeské pohoří jsou jako bývalý vojenský prostor  hodně neznámé a tajemné a také po dlouhou dobu civilizačně málo dotčené. Od roku 2016 jsou z větší části zpřístupněné pro cestovní ruch a to především ten aktivní jako je cykloturistika a pěší turistika.

V Brdech zažijete to,  co málokde na kole v České republice – za celý den nepotkáte auto a někdy ani hospodu. Lidé jsou zde přátelští  a na závěr dne vás hospoda nemine, třeba jako je  naše oblíbená historická hospoda v Dobřívě.      

 

 

Doprava na cyklozájezdy:

Mikrobusy pro 6 – 7 účastníků + řidič, kola odvezeme na nosičích a nebo v přívěsu (elektrokola)

Minimální počet účastníků zájezdu je 12 osob. Další přihlášení účastníci nad počet 14 a může jich být až 9,  mají možnost jet vlakem, který má právě kapacitu přepravy 9 kol. Rychlík Staré Město – Plzeň využíváme pro tento typ zájezd běžně (dostatečný čas na přestup v Praze), dojíždí do Plzně před 10 hodinou. Nástupní místa Staré Město, Otrokovice a dále po trase. Nástupní místo zpět jsou Rokycany (cca 14.30 h., příjezd do Starého Města do 20.30 hodin.)

Případní zájemci mohou samozřejmě zvolit i vlastní dopravu.  

 

Ubytování: Budeme bydlet v Hotelu Na statku*** v Mirošově na okraji Brd, který je optimálním východiskem pro naše výlety do okolí. Hotel je vyhlášený svou skvělou kuchyní, prodělal v loňském roce rekonstrukci a můžete si ho prohlédnout na www.hotelnastatku.cz. Kapacita hotelu je 22 lůžek, máme k dispozici 8 dvoulůžkových pokojů v dvorové depandanci hotelu, dále 2 dvoulůžkové a dva jednolůžkové pokoje v hlavní budově hotelu. Kola jsou uskladněna zvlášť   v k  tomu určeném prostoru. 

K místům, které určitě navštívíme, patří: historické centrum Plzně s kostelem sv. Bartoloměje, náměstí a rozhledna v Rokycanech, hrady Žebrák a Točník, městečko Hořovice s krásným zámkem, vodní hamr Dobřív, nejvyšší vrcholy Brd Praha a Tok, jedinečné Atom muzeum Brdy, zámek Kozel a samozřejmě liduprázdné brdské lesy, ovšem s mnoha přírodními zajímavostmi, rybníky a výbornými trasami pro kola. Jde vesměs o asfaltové silničky a stezky.

Po dobu cyklovýletů je k dispozici pro vás první 4 dny místní průvodce Zdeněk Krátký,  který zná dokonale celé Brdy. Bez průvodce je orientace v tomto kraji hodně ztížená, protože značení ještě není ani zdaleka v toto oblasti dokončené. Pan Zdeněk Krátký samozřejmě také podává výklad o navštívených místech a zajišťuje i dopravu zavazadel z nádraží v Plzni do Mirošova a všechny další služby průvodce včetně výpomoci při poruchách kol.

 

Program na kolech (změna vyhrazena)

 

1.den – příjezd do Plzně mikrobusy i vlakem do 10 hodin, prohlídka města Plzně -  Rokycany – Mirošov – Kamínky   40 km

2.den – Mirošov – Dobřív – Padrťské rybníky – Příkosice – Mirošov 45 km

3.den Mirošov – Brdy putování bývalým vojenským prostorem s místním průvodcem na nejvyšší vrchol Brd , návštěva jedinečného Atom Muzea v brdským lesích, 65 km

4.den na kole nebo kdo bude chtít vlakem do Žebráku. Zpět – Točník – Hořovice – Zbiroh – Strašice 60 km

5.den Mirošov – Kozel – Rokycany  25 km, odjezd vlakem z Rokycan, domů do 20 hodin

 

 

Cena zájezdu bez dopravy:  3300 Kč        

 

Cena zahrnuje:  4x ubytování se snídaní v ***hotelu, přepravu zavazadel z nádraží na hotel a zpět, služby místního průvodce Ing. Zdeňka Krátkého pro první 4 dny,  zajištění programu, mapek a zprostředkování  dopravců  a jízdenek na vlak.

 

Cena nezahrnuje: dopravu, večeře (je možno si každý den ráno objednat z jídelníčku hotelu), pojištění léčebných výloh a storna při zrušení zájezdu ze zdravotních důvodů (10 Kč/os/den), vstupné do památek a další neuvedené služby

 

Příplatek: na jednolůžkový pokoj 600 Kč (k dispozici 2 pokoje). 

 

Cena dopravy včetně přepravy kol:  hradí se při odjezdu řidiči, při počtu 6 osob je cena 1350 Kč/os, při počtu 7 osob 1150 Kč/os.

 

Cena za vlak pro účastníky vlakové dopravy: skutečná cena v době pořízení jízdenek + cena za přepravu kola (cca 350 Kč). Jízdenky zakoupíme hromadně, ale je možno si je pořídit i individuálně, ovšem na stejný spoj, jako jedou ostatní. Ceny za jízdenky na vlak budou vybrány při odjezdu, popř. je možno je zaslat na účet v termínu, který sdělíme.    

 

V případě volného místa v přívěsu, je možno kolo zaslat  tímto způsobem. Cena je 350 Kč.