Zobrazit kategorie zájezdů»

Kurs Nordic walking u Buchlovic


Kurs Nordic walking u Buchlovic
13.9. 2019
Doprava: vlastní
Destinace: Česká republika
Cena: 790 Kč

Naučte se správné severské chůzi, která rozpohybuje celé vaše tělo.

Termíny: 13.9.2019    od 16.30 – 19.30 hod
                   14.9.2019    od   9.00 – 12.00 hod

Cena zahrnuje: kurs NW s profesionálním instruktorem, zapůjčení kvalitních holí pro NW, občerstvení

Místo konání kursu: lázně Smraďavka u Buchlovic – travnatá plocha před Loveckým zámečkem a přilehlé terény.

CK DONAMO spolupracuje dlouhodobě s nejlepším profesionálním instruktorem v ČR s Mgr. Miroslavem Mirou, který je nadšencem a „průkopníkem“ Severské chůze u nás. Od roku 2003 se věnuje a žije Nordic walkingem. Byl proškolen ve Finsku, kde se mu podařilo “dopátrat” k zakladatelům této pohybové aktivity v čele se Sirpou Arvonen, u kterého prošel prvním kurzem a následně byl certifikován na Master Trainera. Jeho cílem je motivovat sebe i ostatní pro každodenní pohyb, zejména v přírodě, která má ozdravný vliv na celého člověka včetně naší mysli. Miroslav Mira žije v Brně.

Co je Nordic walking? Je to příjemná technicky nenáročná pohybová aktivita, kterou může vykonávat každý, začátečník i výkonnostní sportovec v jakémkoli věku. Ale lze ho také doporučit lidem s nadměrnou tělesnou hmotností a lidem s různými tělesnými omezeními. Jedná se o pohybovou aktivitu – chůzi, při které dochází ke koordinaci nohou a paží spolu s odrážením se speciálními holemi.

Jaké jsou přínosy Nordic walkingu? Má pozitivní vliv na pohybový aparát a přispívá ke správnému držení těla. Při správné technice je využíváno až 90% svalů v těla a přispívá k uvolnění krčních, zádových a mezilopatkových svalů. Díky použití holí snižuje zátěž kloubů a přispívá k redukci hmotnosti.

Počet účastníků omezen na 12 osob. Přihlášky do 30.6.