Zobrazit kategorie zájezdů»

Holandsko plné barev a květů


Holandsko plné barev a květů
14.4. - 18.4. 2021
Doprava: autobusem
Destinace: Nizozemí
Cena: 6 431 Kč

AALSMEER - ALKMAAR - ZAANSE SCHANS - AMSTERDAM - ROTTERDAM - PARK KEUKENHOF - KVĚTINOVÉ KORZO

 

Program

1. den: Odjezd z Brna v podvečerních hodinách.

2. den: Ráno navštívíme největší květinovou burzu v AALSMEERU, jež si vydobyl renomé nejvýznamnějšího nizozemského střediska pěstování květin. Dále nás čeká celodenní prohlídka korunovačního města Nizozemska AMSTERDAMU (UNESCO), moderního, ale zároveň i romantického města plného tichých zákoutí, kanálů, měšťanských domů a květinových trhů. Půvabné fasády domů, prodavači tulipánů, pouliční hudebníci a šplouchání vody vytvářejí osobitou atmosféru, která osloví srdce každého turisty. Nejprve se seznámíme s Amsterdamem projížďkou po grachtech, které městu dodávají neopakovatelnou atmosféru. Kanály ze 17. století kolem dokola obepínají centrum města. Poté se vydáme za památkami a typickými amsterdamským životem po souši. Navštívíme místní trhy i sýrové prodejny. Uvidíme Královský palác, náměstí Dam a Nový kostel. Absolvujeme i malou procházku čtvrtí červených luceren, která se nachází v bezprostřední blízkosti centra a je zcela bezpečná. Ve večerních hodinách odjedeme na ubytování.

3. den: Po snídani zavítáme do tradičního alkmaarského sýrového trhu na náměstí Waagplein v ALKMAARU, kde dodnes fungují staré sýrařské cechy. Zažijeme zcela jedinečný zážitek, sýr se tady prodává jako za starých časů! 30 000 kg Goudy, Edamu a Leidenu v podobě velkých navoskovaných kol, nosiči v pestrobarevných čapkách, dřevené povozy, tyto trhy mají nenapodobitelné kouzlo. Shlédneme i turistické srdce kraje - půvabný obydlený skanzen s dřevěnými domy a větrnými mlýny v ZAANSE SCHANS s ukázkou výroby dřeváků. Následně se přesuneme do ROTTERDAMU, druhého největšího města v Nizozemí a největšího přístavu Evropy. Město je plné různých zajímavostí, zejména architektonických. Nevynecháme jednu z jeho nejviditelnějších atrakcí – věž Euromast ve tvaru lodního stěžně s úchvatným výhledem na město. Spatříme futuristickou stavbu Erasmův most, kterému se pro jeho výrazný tvar přezdívá „labuť“. K siluetě „nizozemského Manhattanu“ neodmyslitelně patří i Het Witte Huis, tedy Bílý dům, který jako jeden z mála přežil bombardování během druhé světové války. Jeho historie sahá až do roku 1898, kdy se tato secesní stavba, vysoká 45 m, proslavila jako první mrakodrap v Evropě. K architektonickým skvostům města se dále řadí soubor budov Kijk Kubus, jedná se o obytné domy, které místní nenazvou jinak než Paalwoningen, tedy bydlení na sloupech. Stejný autor navrhl i vedle stojící Het Potlood ve tvaru tužky. Ve večerních hodinách se vrátíme na ubytování.

4. den: Celý dnešní den strávíme ve světově proslulém, největším a nejslavnějším květinovém parku Holandska KEUKENHOFU, kterému se právem přezdívá „zahrady Evropy“. Každoročně v parku u městečka Lisse mezi Haagem a Amsterdamem vykvete sedm milionů tulipánů, narcisů a hyacintů. Není tedy divu, že se sem zahrádkáři a milovníci květin hrnou doslova z celého světa. Naštěstí má park rozlohu 32 hektarů, takže zde vždy nějaké tiché zákoutí k odpočinku nalezneme. V dubnu je vše v plném květu a koná se zde i bohatý doprovodný program (aranžování, výstavy, atrakce pro nejmenší). Keukenhof nabízí 15 km chodníků a každý náš krok nabídne pastvu pro oči. Keukenhof je plný květin a vůní, díky kterým se zde příjemně relaxuje. Kromě přírodních krás můžeme obdivovat i zdejší fontány či holandský zahradní nábytek. Kouzlo parku spočívá i v dobově oblečených lidech, které zde můžeme spatřit. Kdyby nás při návštěvě parku zastihlo nepříjemné počasí, budeme se kochat dvaceti interiérovými květinovými výstavami, z nichž nejznámější jsou zaměřeny na lilie a orchideje. Během dne kolem parku projede světově proslulé KVĚTINOVÉ KORZO – přehlídka alegorických vozů vytvořených pouze z květin, na které zde čekají davy příznivců tohoto neopakovatelného díla. V podvečerních hodinách odjedeme do ČR.

5. den: Do Brna přijedeme v odpoledních hodinách.

 

Cena zahrnuje: dopravu lux. autobusem, 2x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 2x snídaně, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje:vstupy do navštívených objektů – doporučená částka 70 €, pobytovou taxu, projížďka po grachtech 16 €.

Příplatky: 1lůžkový pokoj - na vyžádání, cestovní pojištění Uniqa.

 

Svozové trasy
A, B, C, D, E1, F

Poznámka
Plánovaný odjezd z Brna - 15:00, předpokládaný příjezd do Brna 09:00. Uvedené údaje jsou orientační. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

 

 

VS: 207