Zobrazit kategorie zájezdů»

Drávská stezka - z Dolomit ke korutanským jezerům


Drávská stezka - z Dolomit ke korutanským jezerům
10.6. - 16.6. 2019
Doprava: autobusem
Destinace: Rakousko
Cena: 9 790 Kč

Z Dolomit ke korutanským jezerům.

Řeka Dráva je překrásnou řekou, pramenící na úpatí Dolomit v Jižním Tyrolsku na území dnešní Itálie nedaleko Dobiacca (německy Toblach) a ústící u Osijeku do Dunaje. Drávská cyklostezka se vine mezi skalními věžemi Lienzských Dolomit a štíty Vysokých Taur. V těchto nejkrásnějších úsecích Dráva nabírá díky mnoha přítokům na síle. Je to oblast vysokých hor, hlubokých údolí a nadprůměrného počtu slunečních dní, jejímž srdcem je město Lienz. Celá Drávská stezka je tudíž krásným přírodním i sportovním zážitkem současně. Jede se, až na zanedbatelné výjimky, stále mírně s kopce podél proudu řeky a tak projíždíme podél Dolomit a Alp bez většího úsilí. Cyklostezka je tak vhodná pro cykloturisty všech věkových kategorií.

Ubytování: ve vyznačených kapacitách, se snidaní

Doprava: minibus Volkswagen pro 20 osob + přívěs na kola (kapacita 26 kol)

Program:

1. den: odjezd z Uh. Hradiště ve 22.00 hod. (možný nástup i v Brně a dál po trase ve veslí, Strážnici, Hodoníně a Břeclavě)

2. den: Příjezd ráno do 9 hodin k jezeru Misurina www.misurina.eu, snídaně z vlastních zásob, složení kol, dopoledne pěšky nebo na kole výšlap na Monte Piana – zákopy z 1. svět. války a památník. Sjezd od jezera Misurina směr Dobbiaco, po cestě zastávka u Monte Piano 2, hřbitůvek z 1. svět. války. Dobbiaco – Toblach – setkání s autobusem u vl. nádraží, projížďka centrem města, návrat zpět na stezku a pokračování směr italsko-rakouské hranice do Sillianu, prohlídka městečka a dál do Lienzu, čtvrt Tristach . Landhotel Bad Jungbrunn, www.bad-jungbrunn.at. Celkem ujeto 70 - 80 km, trvale z kopce (Misurina 1756 m, Lienz 673m).

3. den: Dopoledne prohlídka města Lienz, které je centrem východních Tyrol, leží na soutoku řek Isel a Dráva. Po cestě zastávky s busem u nádraží v Dellachu (po 30 km, směr Camping Waldbad, další zastávka u nádraží v Lindu. Dojezd do Sachsenburgu, kde máme ubytování v Gasthofu Lampersberger, www.lampersberger.at. Celkem ujeto: 65 km.

4. den: Pokračování dopoledne do 12 km vzdáleného Spittalu an der Drau, zastávka na prohlídku města. Zajímavostí je zámek Porcia a Erlebniswelt Eisenbahn, více na www.museum-spittal.com. Zastávka s busem ve Feistritzu u nádraží. Dále pokračujeme na Villach, zde odbočíme směr Ossiacher See a hrad Landskron a po jižním břehu dojedeme do Ossiachu, kde máme ubytování v Gästehaus Mamma Mia, www.krapipinger.com. Celkový počet ujetých km 62. Pro zájemce se nabízí možnost objet večer jezero Ossiachersee (20 km).

5. den: Po okraji Villachu se vrátíme zpět na R1 na Drávskou stezku směr Föderlach, zde přes most přes Drávu směr Faaker See. Na parkovišti na kraji Eggu nás bude čekat autobus. Objedeme Faaker See a stejnou cestou se vrátíme na levý břeh Drávy, pokračujeme směr Rosegg, dál po pravém břehu směr Feistritz im Rosental, po pravém břehu do Strau a do Ferlachu, kde jsme ubytováni v Gasthofu Plasch, www.gasthof- plasch.at . Ujeto cca 65 km.

6. den: V tento den je volitelná trasa na základě zájmu účastníků, např. do kopce do Gallizienu a po silnici směr Stein, kde odbočíme na Kloipen a Klopeiner See a pak se vrátit do Ferlachu. Druhou variantou je cesta do hlavního města Korutan Klagenfurtu a k Wörtersee a zpět do Ferlachu. Tento den není podpora minibusu, ale může v případě obtíží či zranění dojet. Ujedeme cca 70 km.

7. den: Poslední dopolední etapa míří po silnici na St. Kanzian a Seebach a po silničním mostu přejedeme do Völkermarktu. Druhou variantou je tento den už nejezdit na kole a zajet si do Klagenfurtu na prohlídku Minimundusu – celého světa v malém, což je jedinečný zážitek, www.minimundus.at . Ve 13 hodin odjezd autobusu směr dálnice na ČR, cesta přes Graz a Wien, dojezd ve večerních hodinách.

Drávská stezka umožňuje celou řadu variant, je možno zvolit náročnější trasy, resp. je možno vypustit i některé úseky (např. objíždění jezer). Celkem se v průměru ujede po celé trase 350 - 370 km. Po celé cestě jsou možnosti koupání a návštěv památek.

Každý účastník, popř. dvojice obdrží základní mapový materiál celé Drávské cyklostezky.

Cena zahrnuje: dopravu minibusem s vlekem na kola, 5 x ubytování v kvalitních gasthofech a pensionech se snídaní, služby druhého řidiče při cestě tam, průvodce, zajištění programu, pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje: pojištění osob

Pojištění: doporučujeme uzavřít si pojištění na léčebné výlohy, úraz a následky úrazu při sportu a na zodpovědnost za způsobenou škodu, jejíž náhrady jsou v zahraničí značně vysoké Cena pojištění je 385 Kč/os. Pojištění zahrnuje i storno zájezdu z důvodu onemocnění či úrazu.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu: 18 osob

Při přihlášení do 31.12.2018 sleva 500 Kč/os, záloha je 50 %, doplatek měsíc před odjezdem.

Pro kolektivy možno zajistit i v jiném termínu, podmínkou je přihlášení min 4 měsíce předem.