Zobrazit kategorie zájezdů»

Chiemsee na kole z Uh. Hradiště


Chiemsee na kole z Uh. Hradiště
19.6. - 23.6. 2020
Doprava: autobusem
Destinace: Německo
Cena: 11 900 Kč

Pětidenní putování jižním Bavorskem v okolí jezera Chiemsee. Krajina zde byla v dávných dobách vymodelována obrovským ledovcem. Zbylo po něm velké mělké jezero - Chiemsee. Pro svou čistou a relativně teplou vodu je nazýváno "Bavorským mořem". Kolem jezera vede jedna z nejhezčích okružních jezerních cyklostezek v Alpách. Na jezeře jsou dva velké ostrovy Herreninsel s královským zámkem a Fraueninsel se středověkým klášterem. V okolí Chiemsee je romantická krajina s mnoha menšími jezírky oddělenými morénovými valy.  Krajina je ideální pro cykloturistiku a pohodovou dovolenou.  Info o oblasti:

https://www.chiemsee-chiemgau.info/radtouren

https://svetobeznik.info/jezero-chiemsee-alternativa-balatonu-i-letni-dovolene-u-more/

Ubytování: 4x v  městečku Eggstätt v hotelu Gasthof-Hotel Unterwirt, 2 lůžkové pokoje,  všechny s WC a sprchou na pokojích, společenská místnost pro večerní zábavu zajištěna.

https://www.unterwirt-eggstaett.de/

Strava:  4x snídaně, 4x večeře – 3 chody

Doprava: autobus s krytým vlekem na kola

Počet osob pro realizaci: min. 30, max. 34.                                  Aktuálně přihlášeno 10 osob.

Cena:  11900, - Kč /os                                                       Jednolůžkový pokoj:   12550 Kč/os

Záloha: 3000 Kč při přihlášení      Doplatek do 19.5.2020

Při přihlášení do 25.9.2019 sleva 10%, tzn. cena je 10700 Kč.     

Při úhradě celé ceny do 25.9.  sleva 13 %, tzn. cena 10350 Kč.

V případě, že se do 25.9. 2019 nenaplní počet alespoň 20 zájemců, bude zájezd zrušen.

Průvodce zájezdu: Zdeněk Krátký,   739 323 018

Nástupní místo: Uherské Hradiště; po trase možné další nástupní místa

Cena obsahuje: dopravu účastníků a kol, sběrnou službu na trase, 4x ubytování v hotelu, 4x polopenzi, cestovní pojištění, informační materiály, zapůjčení cyklomap, průvodce.

Cena neobsahuje: lodní plavby, event. lanovky, vstupy do historických objektů a další neuvedené služby.

Orientační program zájezdu

1.den: Odjezd ráno (6 hodin),  cesta přes den, příjezd do hotelu, ubytování,  seznámení s okolím,  večeře a  společné posezení  

2.den:  snídaně. Cyklotrasa kolem jezera Chiemsee – sever: busem do Chiemingu - Seebruck (7 km) – Gstadt (27) – Rimsting (37) – Eggstätt (44). Možnost různě dlouhých tras a dojezdem do hotelu. Možnost prohlídek pobřežních letovisek, přírodních rezervací a památek. Možnosti koupání, dojezd do hotelu, večeře.

3.den:  snídaně. Cyklotrasa kolem jezera Chiemsee – jih: busem do Chiemingu – delta Tyroler Ache (10) - Übersee (20) – Bernau (28) – Prien (34) – Rimsting (40) – Eggstätt – (47). Možnost prohlídek pobřežních letovisek, přírodních rezervací a památek. Možnosti koupání, dojezd do hotelu, večeře. Stanoviště busu: Prien u přístaviště na cyklostezce.

4.den: snídaně. Výlet lodí a odp. cyklotrasa eggstatskou a seonskou jezerní oblast: dopolední výlet lodí na ostrovy Herreninsel a Fraueninsel, odpoledne eggstättskou a seonskou jezerní oblastí bez podpory autobusu. :Eggstätt – jezerní oblastí k zámku Hartmansberg – Eggstätt (12) – Oberbrunn (19) – Seeon (prohlídka kláštera) (26) – návrat do Eggstättu (možné různé varianty) (12 – 40), večeře.

5.den:  snídaně. Podél řeky Weisse Traun: cyklotrasa alpskou dolinou kolem řeky Weiße Traun do městečka Traunstein a odpolední odjezd a večerní příjezd domů.