Zobrazit kategorie zájezdů»

Čabajková cyklostezka okolo Balatonu s vinnými slavnostmi


Čabajková cyklostezka okolo Balatonu s vinnými slavnostmi
10.9. - 13.9. 2020
Doprava: minibus
Destinace: Maďarsko
Cena: 4 000 Kč

Ubytování v Badacsony na severním břehu Balatonu nám umožní výlety do nejatraktivnějších míst u tohoto středoevropského moře, odtud se budeme hvězdicovitě vydávat na naše vyjížďky.

A jaké místa navštívíme? Tady je přehled:

BADACSONY – malebnost zalesněných kopců a rozsáhlých prosluněných vinic láká zde svým klidem k romantickému snění. Dno jezera Balaton zde klesá prudčeji a je ideální ke koupání i k provozování vodních sportů.

SIÓFOK – je nazýván metropolí jižního břehu Balatonu. Moderní letovisko, rodiště světoznámého skladatele Emericha Kálmána, každý pátek se zde konají tradiční trhy módního oblečení a doplňků.

KESZTHELY – půvabné městečko v jihozápadním cípu Balatonu, dominantou je barokní zámek Festeticsů s knihovnou Helikon.

HÉVÍZ – největší termální jezero v Evropě s plochou 5ha u západního cípu jezera Balaton. Do jezera prýští radioaktivní uhličitano-sirnaté prameny o teplotě 36 stupňů celsia, tato termální voda vyvěrá z hloubky 40 metrů takovou silou, že se voda v jezeře každý den zcela vymění. Od dubna do října kvetou na jezeře nádherné egyptské lotosy růžové barvy.

K dalším pozoruhodným místům, které navštívíme, patří poloostrov TIHANY, staré městečko  s termály TAPOLCA, rekreační městečko BALATONLELLE a další.

 

UBYTOVÁNÍ: zajištěno v  soukromé vile v Badacsony. Apartmán v přízemí pro 4 -5 osob y s  kuchyní a obývákem se 2 lůžky, dvoulůžkovou ložnicí a koupelnou. V patře jsou 2 dvoulůžkové pokoje s koupelnou, k dispozici rovněž kuchyně. Vybaveno kabel.  TV a Wi-Fi.

STRAVA: vlastní vaření, resp. v místních restauracích, cenové relace srovnatelné s našimi.

DOPRAVA: minibusem pro 9 osob s vlekem na kola nebo nosiči kol ,  počet účastníků 7 + řidič.

 

Cena ubytování a za vlek:         3 360,- Kč (platí se při přihlášení převodem)

Cena za dopravu:                       1 070,- Kč  (platí se při odjezdu řidiči)