Zobrazit kategorie zájezdů»

Sultanát Omán


Sultanát Omán
22.2. - 01.3. 2022
Doprava: letecky
Destinace: Omán
Cena: 51 500 Kč

Program:

22. 2. 2022 - úterý

Setkání na letišti v Praze ve 13:00, odlet do Doha se společností  Qatar Airways. Přílet do Doha ve 23:30 místního času. 

23. 2. - středa

Odlet do Maskatu  v 00:45, přílet 03:25. Odjezd do hotelu 4*, nocleh, snídaně. Program začíná odpoledne okružní jízdou hlavním městem sultanátu.  Dále navštívíme muzeum Bait al Zubair, kde se seznámíme s ománskými tradicemi a prohlédneme si zajímavé exponáty. Projdeme se kolem paláce Al Alam, kde sultán přijímá oficiální návštěvy. U paláce jsou dvě portugalské pevnosti z konce 16. století - Al Džaláli a Al Mirani. Dále povede naše cesta na starý ománský súk Matrah. Procházka po úzkých uličkách naplněných vůní kadidla a santalového dřeva, kolem obchodů plných orientálního zboží. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

24. 2. - čtvrtek

Po snídani v hotelu  prohlídka Velké mešity sultána Qabuse postavené k 25. výročí jeho vlády roku 1995. Tato bohatě zdobená stavba je čtvrtou největší mešitou světa.  Naše cesta Ománem v klimatizovaných terénních vozech povede  podél pobřeží Ománského zálivu nedotčeného turismem a podél rozeklaných hor hřebenu Al Hadžar. Zastávka u geologického závrtu Hawijat Nadžm, v jehož průzračné vodě je možno si zaplavat. Výlet do oáz Wadi Aš Šab a Wadi Tiwi, které jsou napájeny horskými prameny. Odpoledne příjezd do Súru, který býval důležitým  přístavem v Zálivu. V Súru se dosud staví a jsou k vidění ománské plachetnice "dhow". Navštívíme starou loděnici, maják a venkovní muzeum ománských lodí. Ubytování a večeře ve 4* hotelu Sur Plaza v Súru. 

25. 2. - pátek

Po snídani v hotelu odjezd do Wadi Bani Chalíd, napájeného vydatnými prameny. Údolí má po celý rok dostatek vody a tyrkysově zbarvené vodní nádrže lemované palmami lákají ke koupání, které je součástí našeho programu. Krajina se začne dramaticky měnit a odpoledne dorazíme do pouště Wahiba, která je součástí Velké ománské pouště. Duny se ve větru stále mění, stejně jako barvy dun. V poušti dosud žijí beduíni se svými stády velbloudů. Navštívíme jejich stany a seznámíme se s jejich kulturou. V poušti Wahiba zažijeme nefalšovanou pouštní romantiku. Večeře a nocleh jsou zajištěny v luxusním kempu  přímo v dunách Arabian Oryx Desert Camp nebo Sama Al Wasil. Komfortní ubytování ve vybavených dvoulůžkových stanech/chatkách  předčí vaše očekávání. Noční idyla pod hvězdnou oblohou v klidu pouště vás uchvátí.

26. 2. - sobota

Snídaně v kempu, po snídani se vydáme na cestu do starobylého města Nizwa. Cestou zastavíme v opevněné vesnici Al Mudajríb, která je známá velkým počtem strážních věží.  Město Bahla je městem černé magie a čarodějů. Pevnost Bahla, která městu dominuje, je největší a nejstarší ománskou pevností. Prohlídka pevnosti. Dalším cílem cesty je hrad Džabrín, unikátní stavba ze 17. století s mimořádnou výzdobou. Návštěva hradu patří k vrcholným zážitkům cestování po Ománu. Navštívíme také hliněnou vesnici Birkat Al Mawz, která se na seznam kulturního dědictví UNESCO dostala pro svůj důmyslný starobylý zavlažovací systém zvaný faladž. V podvečer dorazíme do Nizwy. Ubytování a večeře v  příjemném 3*  hotelu Al Diyar.

27. 2. - neděle

Po snídani v hotelu se vydáme na proslulé tržiště města Nizwa, kde najdete velké množství místních produktů. Nizwa je nejlepším místem pro nákup zdobených ománských dýk "chandžarů", hliněných kadidelnic a chutných datlí. Nizwa, která bývala hlavním městem první ománské dynastie a sídlem imámů, se pyšní mohutnou pevností ze 17. století, z které je nádherný výhled na celé město. Prohlídka pevnosti. Odjezd do vesnice Al Hamra na úpatí pohoří Džebel Achdar. Hliněné patrové domy v Al Hamra patří mezi nejstarší zachovalé stavby v Ománu. Návštěva Bait al Safah, unikátního ománského domu. Z Al Hamra vyjedeme do horské vesnice Misfat Al Abriyeen. Prohlédneme si tuto horskou oázu a její terasovité zahrady a datlové háje. Návrat do města Nizwa, večeře a nocleh.

28. 2. - pondělí

Po snídani  bude ománské dobrodružství bude pokračovat terénní jízdou přes pohoří Džebel Achdar do horské vesnice Bilad Sayt. Nádernou divokou přírodou Wadi Bani Awf dojedeme do oázy Nachal s mohutným hliněným hradem, který si prohlédneme. Odjezd do Maskatu, ubytování ve 4* hotelu. Odpočinek, večeře a nocleh. 

1. 3. - úterý

Odlet z Maskatu v 04:40, přílet do Doha v 05:30, odlet z Doha v 08:10, přílet do Prahy ve 12:30.

 V ceně je zahrnuto: 

 • letecká doprava 
 • zavazadlo 23 kg, příruční zavazadlo 8 kg
 • doprava terénními klimatizovanými vozy pro 4 osoby a řidiče, autokarová doprava první den, transfery
 • 7 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím v hotelích kategorie 4* a 3*
 • polopenze (snídaně a večeře) dle programu
 • vstupné uvedené v programu
 • doprovod českého odborného průvodce již z Prahy, doprovod místního průvodce dle zákona
 • pojištění klienta proti úpadku cestovní kanceláře

 

V ceně není zahrnuto:

 • obědy (se zastávkami na oběd je v programu počítáno)
 • nápoje po večeři v hotelích
 • spropitné ve výši 40 USD (vybírá se na místě)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 8 500 Kč
 • cestovní pojištění 
 • případné testy na Covid (bude-li třeba)

 

Další důležité informace:

 • výklad v českém jazyce během celého zájezdu
 • velikost skupiny maximálně 22 osob
 • služby renomované letecké společnosti Qatar Aiways s veškerým komfortem
 • zájezd je koncipován jako poznávací zájezd s maximálním využitím času pro zážitky klientů. Nezařazujeme žádné volné dny, kterými se opticky snižuje cena zájezdu. Využíváme terénních vozů, které nám umožňují cestovat i tam, kam nevedou dálnice. Poznáte jak pouště, tak ománské hory, kam autobus nedojede. Neplatíte již vstupné, to je zahrnuto v ceně zájezdu. Každý den máte vydatnou snídani a chutnou večeři. Navíc se destinaci věnujeme již od roku 2010, kdy jsme do Ománu, který byl v Česku téměř neznámý, vypravili první zájezd. Omán známe a trasa zájezdu je výsledkem našich dlouholetých zkušeností. Možná je náš zájezd o něco dražší, než zájezdy jiných cestovek, ale je na vás, abyste posoudili jeho výhody.

 

1. 9. 2021 vešla v účinnost nová rozvolnění v souvislosti s pandemií covid-19, která umožňují plně očkovaným cestovatelům znovu navštívit tuto blízkovýchodní zemi.

Opatření před cestou do Ománu:

- Všichni cestující jsou povinni po příletu předložit očkovací certifikát s QR kódem, který prokáže dokončené očkování (dvěma vakcínami v případě dvoufázové vakcíny a jednou v případě vakcíny jednofázové) proti nemoci covid-19 (vakcíny schválené Ministerstvem zdravotnictví Ománu: Oxford-AstraZeneca, AstraZeneca-Covshield, Pfizer-BioNTech, Moderna, Johnson & Johnson, Sinovac, Sinopharm a Sputnik V), přičemž poslední dávka vakcíny musí být aplikována nejpozději 14 dní před příletem.

- Všichni cestující do Ománu se musejí registrovat na stránkách https://covid19.emushrif.om/, kde nahrají svůj očkovací certifikát s QR kódem a výsledek PCR testu, rovněž s QR kódem. Je nutné mít sjednané mezinárodní cestovní pojištění pokrývající léčení nákazy nemoci covid-19, a to v délce minimálně jednoho měsíce. 

- Pokud se cestující po příletu prokáže negativním výsledkem PCR testu ne starším než 72 hodin (v případě letu trvajícího 8 hodin nebo kratším) nebo 96 hodin (v případě letu delšího než 8 hodin), nemusí podstoupit karanténu.

 • V případě, že cestující nepodstoupil PCR test před cestou, je povinen zaplatit při registraci na výše uvedených webových stránkách poplatek, ihned po příletu provést na letišti PCR test a do doby, než bude disponovat negativním výsledkem, nosit trasovací náramek. V případě pozitivního výsledku je nutné zahájit 10 denní karanténu.

 

VS 321