Zobrazit kategorie zájezdů»

Čabajková cyklostezka okolo Balatonu


Čabajková cyklostezka okolo Balatonu
21.5. - 25.5. 2020
Doprava: Minibus
Destinace: Maďarsko
Cena: 3 360 Kč

Severní břeh Balatonu, kde máme ubytování, uspokojí jak milovníky kol, tak i dobrého jídla a samozřejmě i ohnivého maďarského vína. Pokud vám někdo bude prezentovat Maďarsko jako nezajímavou placku, opak je pravdou!  Ubytování v Badacsony na severním břehu Balatonu nám umožní výlety do nejatraktivnějších míst u tohoto středoevropského moře, odtud se budeme hvězdicovitě vydávat na naše vyjížďky.

A jaké místa navštívíme? Tady je přehled:

BADACSONY – malebnost zalesněných kopců a rozsáhlých prosluněných vinic láká zde svým klidem k romantickému snění. Dno jezera Balaton zde klesá prudčeji a je ideální ke koupání i k provozování vodních sportů.

SIÓFOK – je nazýván metropolí jižního břehu Balatonu. Moderní letovisko, rodiště světoznámého skladatele Emericha Kálmána, každý pátek se zde konají tradiční trhy módního oblečení a doplňků.

KESZTHELY – půvabné městečko v jihozápadním cípu Balatonu, dominantou je barokní zámek Festeticsů s knihovnou Helikon.

HÉVÍZ – největší termální jezero v Evropě s plochou 5ha u západního cípu jezera Balaton. Do jezera prýští radioaktivní uhličitano-sirnaté prameny o teplotě 36 stupňů celsia, tato termální voda vyvěrá z hloubky 40 metrů takovou silou, že se voda v jezeře každý den zcela vymění. Od dubna do října kvetou na jezeře nádherné egyptské lotosy růžové barvy.

K dalším pozoruhodným místům, které navštívíme, patří poloostrov TIHANY, staré městečko  s termály TAPOLCA, rekreační městečko BALATONLELLE a další.

 

UBYTOVÁNÍ: zajištěno v  soukromé vile v Badacsony. Apartmán v přízemí pro 4 osoby s  kuchyní a obývákem se 2 lůžky, dvoulůžkovou ložnicí a koupelnou. V patře jsou 2 dvoulůžkové pokoje s koupelnou, k dispozici rovněž kuchyně. Vybaveno kabel.  TV a Wi-Fi.

 

STRAVA: vlastní vaření, resp. v místních restauracích, cenové relace srovnatelné s našimi.

 

DOPRAVA: minibusem pro 9 osob s nosiči na kola, počet účastníků 7 + řidič.

 

Cena ubytování: 3360,- Kč  (záloha 50 %  při přihlášení)

Cena za dopravu osob a kol: 980,- Kč  (platí se při odjezdu řidiči)

 

 

Ing. Stanislav Mikula – CK DONAMO, Sokolovská 351, 68601 Uherské Hradiště

tel. 606445791, donamo@donamo.cz, www.donamo.cz